Ubisoft oficiálne ohlásil Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint

Po tom, čo informácie o chystanom titule unikli na internet v predstihu, tu máme oficiálne ohlásenie Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint.

Breakpoint – Bod zlomu. Je to ten moment, kedy sa z lovca stane korisť, keď človek z útoku prechádza do obrany. A presne o tom bude nový Ghost Recon: Breakpoint, v ktorom sa postavíte proti najsilnejším nepriateľom v sérii – Vlkom na čele s plukovníka Cole D. Walkera.

Sú to bývalí Ghosti, ktorí prešli na druhú stranu a majú tým pádom rovnaké zručnosti a taktické zmýšľanie ako vy. Vedia o vás a priebežne hliadkujú po celom ostrove. A ak majú čo i len najmenšie podozrenie, že ste nablízku, okamžite hľadajú spôsob, ako vás čo najefektívnejšie zlikvidovať. Áno, máte len jedinú úlohu – prežiť.

Vlci zabrali ostrov Auroa v Tichom oceáne, ktorému dlho vládla Skell Technology, inovátorská firma, ktorá vyrábala drony pre armádne aj civilné využitie od roku 1997. Firma technologického inovátora Jacea Skella si získala popularitu ľahko, ešte ľahšie sa však dostala do obľuby Vlkov, ktorí získali kontrolu nad odľahlou lokalitou a preprogramovali drony na vražedné stroje. Raketový útok na veľkomesto či atentát na prezidentskú kandidátku tak boli poslednými kvapkami.

Vývoj dronov na ostrove prebieha aj naďalej, vďaka čomu sa dostanú hráči do sveta, ktorý kombinuje najpokročilejšie technologické zbrane a rozmanitú prírodu. Okrem púští a džunglí, na ktoré sme zvyknutí z Wildlands, môžeme čakať aj zasnežené hory, fjordy aj aktívnu sopku. Svet tiež bude bohatý na strmé svahy, ktoré budú mať vplyv aj na gameplay. Hráči sa môžu zošmyknúť zo svahov, čím si môžu prísť na zranenia a zlomeniny ovplyvňujúce gameplay. Hráči si ich budú môcť vyliečiť v bivakoch, ktoré sa budú dať rozložiť kdekoľvek vo svete, kde to je možné. Tábory tiež umožnia zmeniť svoj class (pri launchi budú 4) a spravovať výbavu. Ďalšou novinkou v gameplayi bude Prone Camo, teda napríklad možnosť natrieť sa blatom v džungli a tiež prišla možnosť skrývať telá nepriateľov, ako to poznáme z Assassin’s Creed alebo Hitmana.

Ghost Recon: Breakpoint ponúkne tiež možnosť hrať solo alebo v co-ope pre štyroch hráčov, čiže rovnako ako to umožňuje Wildlands. Na rozdiel od neho však ponúkne PvP už pri launchi. To sa bude, spolu s ďalšími aspektami hry, rozširovať každé štyri mesiace. Ubisoft hodlá na takejto báze rozširovať hru veľkými rozšíreniami. Už prvé prinesie do hry vôbec prvý Raid v histórii série.

Tá bude tiež lokalitou jedného z Raidov, ktorý hra ponúkne po vydaní. Ubisoft sa zaviazal, že bude hru rozširovať veľkými rozšíreniami každé 4 mesiace.

Za zmienku tiež stojí, že scenár hry mal na starosti Emil Daubon, zelený baret americkej armády, ktorý si v armáde odžil 14 rokov. Aj s využitím svojich schopností chce docieliť, aby hra ponúkla hráčom čo najrealistickejší pohľad na špeciálne operácie, z ktorých nemusí byť návratu.

Hra má naplánované vydanie na 4. október/říjen 2019 pre Xbox One, Xbox One X, PS4 a PC. K dispozícii budú okrem štandardnej hry aj tri špeciálne edície s trojdňovým skorým prístupom:

  • Gold Edition ponúkne základnú hru a Year 1 Pass
  • Ultimate Edition ponúkne základnú hru, Year 1 Pass a Ultimate Pack
  • Wolves Collector’s Edition bude obsahovať všetko, čo ponúkne Ultimate edícia a zároveň to rozšíri o figurku Plukovníka Cole D. Walkera, steelbook, exkluzívnu litografiu, Walkerovu psiu známku, vodeodolnú mapu ostrova Auroa a soundtrack

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *