Capcom naďalej pokladá Dead Rising za dôležitú značku

Dead Rising 3

Dead Rising patril v minulosti k dôležitým Xbox značkám a aj pri launchi Xbox One mal našliapnuté na to byť jednou z najzábavnejších zombie exkluzivít.

No kým trojka bola ešte dobrá, Dead Rising 4 bol oproti nej len decentný – a navyše mal slabé predaje, ktorým veľmi nepomohlo ani neskoršie vydanie na PlayStation 4. Minulý rok sme sa napriek špekuláciám o možnom ohlásení “päťky” dočkali smutnej správy, že Capcom Vancouver zatvoril svoje brány a vyvíjaný Dead Rising bol zrušený.

Svetielko nádeje však rozsvietila najnovšia finančná správa Capcomu, v ktorej vydavateľ spomenul svoje dôležité značky, medzi ktorými sme našli Resident Evil, Monster Hunter, Devil May Cry, Street Fighter, Dragon’s Dogma a tiež Dead Rising, ktorý podľa oznámenia predal dovedna 13 miliónov kusov.

Čo to znamená? V princípe toľko, že aj napriek tomu, že štúdio zodpovedné za vývoj hier zo série Dead Rising bolo zatvorené, vydavateľ pokladá značku naďalej za dôležitú. Je ale vysoko pravdepodobné, že séria bola na nejaký čas uložená k ľadu a Capcom sa k nej vráti až bude vhodný čas. Napríklad pri predstavení novej generácie konzol, kedy by sa mohol zopakovať scenár známy z čias Dead Rising 3.

via Comicbook

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *