Microsoft chce meniť gamertagy a umožní prepojiť Xbox Live s PSN, Steamom a ďalšími platformami

Xbox Logo

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft dnes pracuje na obrovských zmenách v platforme Xbox. Či už to zahŕňa zjednocovanie služieb, streamovanie hier aj bez nutnosti vlastniť konzolu či príchod Game Passu na PC, je to začiatok zmien, ktoré definujú next-gen hranie.

Novinky sa však dotknú aj samotnej sociálnej siete Xbox Live. Tam má Microsoft vraj pracovať na úprave systému gamertagov a profilov na štýl Discordu, s ktorým má už teraz Microsoft veľmi dobré vzťahy – až sa špekuluje, či ho náhodou MS nechce kúpiť. Prioritou dnešného dňa sú však gamertagy.

Discord Xbox Live Sync
Discord si môžete prepojiť s Xbox Live už teraz

Keď si kúpite svoj prvý Xbox, konzola vám väčšinou predpripraví niekoľko gamertagov s možnosťou neskoršieho premenovania. Kým prvé premenovanie máte zadarmo, ďalšie vás už vyjde nejaké peniaze. Spoločnosť však chce prejsť na nový systém gamertagov približujúci sa Discordu a Battle.net službám. Znamená to, že hráči by si mohli tvoriť individuálne prezývky v hrách a kluboch Xbox Clubs. Systém by však vedel rozpoznávať duplicity.

Povedzme, že môj nick je gallardoSVK. Ak by sa niekomu môj nick páčil a rozhodol sa ho použiť povedzme v Minecrafte, systém by mu automaticky priradil prezývku gallardoSVK#001. Fungovať to však má len pri novších hrách, kde sa vývojári rozhodnú implementovať tento systém. V starších hrách bude všetko fungovať po starom.

Xbox Live profily, prepojené s inými službami

Microsoft podľa Jeza Cordena z WindowsCentral testuje aj nový vzhľad profilov v službe Xbox Live. Systém má viac pripomínať „staré dobré MSN“ so všetkým, čo patrí k profilom aj v súčasnosti. Bonusom však je, že profil bude možné prepojiť s PC, PlayStation alebo Nintendo účtami. Takéto prepojenie má tiež zahŕňať rýchly prehľad štatistík z danej platformy. Teda ak práve hráte na PS4 The Last of Us Part II, kamošom z Xboxu sa táto informácia zobrazí pri vašom mene. Nutno však dodať, že takéto prepojenie je zatiaľ len vo fáze konceptu a aby skutočne fungovalo, chcelo by to väčšiu spoluprácu medzi firmami, ktoré tieto účty poskytujú. Veríme ale, že by to nemal byť veľký problém, ak sa uchytí cross-play.

Pokiaľ ide o dizajn, nové profily sa majú viac inšpirovať novým Xbox Game Barom:

Xbox Game Bar

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    to by bola pecka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *