xCloud príde už v októbri/říjnu, bude ním aj Váš Xbox

Project xCloud

Microsoft na E3 konferencii priblížil, ako bude fungovať jeho cloudová iniciatíva a svojimi výrokmi nás spoločnosť rozhodne potešila.

V prvom rade, samotná streamovacia služba Project xCloud, ktorá je od nás ešte nejaký čas vzdialená, sa dá vyskúšať už teraz na E3 2019, kde majú hráči možnosť vyskúšať si hry ako Halo 5: Guardians alebo Hellblade: Senua’s Sacrifice na mobiloch a tabletoch.

Inou novinkou je, že už tento október/říjen vstúpi do testovania funkcia Console Streaming. V princípe ide o to, že si svoj vlastný domáci Xbox premeníte na osobný cloud, z ktorého si budete môcť streamovať svoju knižnicu Xbox hier do mobilného zariadenia. Zo slov Phila Spencera vyplýva, že pôjde o bezplatnú alternatívu k pravému xCloudu, ktorý zrejme bude platený podobne ako Google Stadia.

Celkovo túto iniciatívu označuje Microsoft ako Hybrid Gaming Cloud, ktorý bude využívať dedikované servery aj domáce herné konzoly za účelom prenesenia vašich hier na obrazovky vo vreckách.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *