Forza Motorsport 7 dostane svoj posledný update

Forza Motorsport 7

Všetko raz musí skončiť a tak nejak prekvapivo si to v blízkej dobe odnesie Forza Motorsport 7. A to aj napriek tomu, že sa nové pokračovanie tento rok nechystá.

Turn 10 prekvapivo v novom blogu oznámili, že Forza Motorsport 7 už o pár týždňov dostane svoj posledný update. To zároveň znamená, že práce na systéme Forza Race Regulations, ktorému venovalo štúdio v posledných mesiacoch najviac času, sú skoro hotové a ďalšie vylepšenia tohto systému budú navrhované už pre budúcu časť. Forza Motorsport 8 vyjde zrejme už budúci rok po boku novej Xbox konzoly. Dá sa očakávať, že šampionáty Forza RC budú zohrávať veľkú rolu v budúcej hre.

Forza Motorsport 7 ešte tento týždeň dostane novinku v podobe trestných sekúnd za kolízie. V hre sú označované ako Avoidable Contact, pričom ide o aktivovateľnú vec v nastaveniach hry, spolu s ďalšími formami trestov za neprofesionálne jazdenie. Aby sa predišlo krivým obvineniam, systém funguje tak, že posudzuje rýchlosť nárazu, polohu, a ako náraz ovplyvnil súpera (či vyletel z dráhy, do múru a pod.). Systém bol navrhnutý tak, aby minimalizoval falošné hlásenia.

Forza Motorsport 7

Aktualizácia tiež upravila nastavenia Free Play Drift eventov, vylepšila UI, aktualizovala mini-tabuľku (teraz už ukazuje vzdialenosť aj trestné sekundy naraz) a vylepšené bolo aj FRR audio. Vychytávky tohto updatu budú dostupné v playliste Forza Race Regulations Cycled Production, ale aj v privátnych hrách ako voliteľná funkcia.

Posledná aktualizácia Forzy Motorsport 7 vyjde v auguste/srpnu 2019 a hra dostane viacero noviniek. Bude k nim patriť možnosť zvoliť si, aké pravidlá FRR majú byť aktívne pri hraní v privátnej miestnosti – či má hra trestať za kolízie, za skracovanie si jazdy cez trávu alebo za oba prečiny. Novinky budú dostupné v pokročilých nastaveniach. Jednou z noviniek bude aj možnosť diskvalifikácie jazdca na základe celkového trestného času.

Bugatti Chiron Forza Motorsport 7

via ForzaMotorsport.net

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Už se nemůžu dočkat nové Forzy (a nové konzole)…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *