Špekulácia: Konami predstaví drasticky prerobený Metal Gear Solid 5: Demon Edition

Po odchode Kojimu z Konami to vyzeralo, že so sériou Metal Gear Solid je koniec a že sa ďalších dielov nedočkáme. Opak bol však pravdou a dočkali sme sa naozaj nepodareného Metal Gear Survive, ktoré ľudia skôr nenávideli ako milovali. Konami si to vraj uvedomuje a chce si znovu získať priazeň hráčov na západe.

Podľa špekulácie, ktorá sa objavila na 4chane, má Konami už na veľtrhu Gamescom 2019 predstaviť Metal Gear Solid 5: Demon Edition. Má sa pritom jednať o drasticky prerobenú a vylepšenú verziu MGSV s niekoľkými rozdielmi v gameplayi aj príbehu. Konami malo dnes hru ukázať viacerým novinárom s tým, že širšia verejnosť uvidí hru a prvé detaily až na nemeckom veľtrhu.

Projekt má mať na starosti Tomokazu Fukushima, ktorý je nielen jeho lídrom, ale zároveň hlavným scenáristom. V minulosti bol tiež scenáristom viacerých dielov vrátane MGS 2, MGS 3 alebo Ghost Babel. Na projekte ďalej pracujú veteráni, ktorí pracovali na handheldových tituloch Ghost Babel a Portable Ops. Správa hovorí, že Metal Gear Solid 5: Demon Edition využíva všetko z pôvodnej hry, ale mení štruktúru a kontext cutscén a príbehu. Novinkou je plný anglický dabing, Big Bossa dabuje opäť Richard Doyle (MGS4), Kiefer Sutherland dabuje pre zmenu Ishmaela a Medica. Do prerobenej hry nahral niekoľko nových viet, no viacmenej je tu len ako cameo. Vracajú sa James Horan ako Skullface a Robin Atkin Downes ako Kaz Miller.

Hra má kompletne prerobený príbeh a viac ako tri hodiny úplne nových cutscén, zatiaľ čo zopár starých bolo extrémne upravených. Zaujímavosťou je aj, že v hre je teraz naplno integrovaná minikampaň Ground Zeroes ako prológ. Spomínajúc zmeny, hra má prerobené intro s pádom Morpha na konci GZ, v ktorom máte obmedzené možnosti ovládania, musíte sa preplížiť troskami a sledujete člena XOF, ako vyvraždí Skullfaceov tím. Snake a Kaz budú zachránení na poslednú chvíľu, Boss upadá do bezvedomia a je odtiahnutý do helikoptéry.

Samotná hra má podľa leakera „vytlačiť Kojimovu víziu z hry“, využije však množstvo pôvodne vystrihnutých vecí z MGS V. Zahŕňať to má napríklad hrozivejší a strašidelnejší útek z nemocnice, Boss má mať halucinácie o nemŕtvom personále. Tiež bola prerobená Quiet. Jej úloha mala byť rozdelená medzi dve postavy. Quiet má zomrieť v nemocnici po tom, ako ju upáli Ishmael, jej AI časť bola stelesnená úplne novou postavou, ukrajinskou ostreľovačkou Albatross. Nebude nahotinka, ale oblečená a bude mať blízko k Ocelotovi.

V hre si tiež môžete so sebou do boja vziať vojakov Diamond Dog a budú slúžiť ako postrádateľní spojenci, ktorí môžu (natrvalo) padnúť v boji. Novinkou je Battle Gear, teda nová, predtým vystrihnutá súčasť Peace Walkeru. Ten bude dokonca pojazdný (ale drahý na deploy) a vráti sa Red – zároveň ako mid-game boss. V hre ostanú bezo zmien Kaz a Huey, úpravy nie sú vylúčené pri Ocelotovi a Skullfaceovi, a odstránený bol Code Talker. Menej príjemnou novinkou je, že pôjde o Live Service titul, hráči môžu očakávať opäť predobjednávkový bonus v podobe prerobeného Kingdom of the Flies, pribudnú dodatočné subnaratívy do DLC. To bol zároveň dôvod, prečo Konami dalo zelenú projektu.

Metal Gear Solid 5: Demon Edition má vyjsť v decembri/prosinci na PC, Xbox One a PS4. Klasický Phantom Pain sa dočká vydania na Nintendo Switch. Okrem single-playeru hra ponúkne aj FOB (s väčším množstvom mikrotransakcií) a MGO3 bolo odstránené, keďže bolo vnímané ako prepadák.

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *