Phil Spencer: Tento týždeň som hral prvé hry na Project Scarlett

Project Scarlett

Phil Spencer a Pete Parsons, dvaja šéfovia dvoch významných mien herného priemyslu. Jeden šéfuje Xboxu, druhý Bungie. Čo majú spoločné? Teda, okrem toho, že firmy spolu dlhodobo spolupracovali na sérii Halo, dnes večer táto dvojica hrala Destiny 2.

Hru zároveň streamovali a tak sme sa behom livestreamu mohli dozvedieť aj nejaké zaujímavosti. K oznámeniu akvizície Bungie zo strany Microsoftu síce nedošlo, ale Phil Spencer spomenul, že už tento týždeň hral prvé hry na novej konzole. Project Scarlett má pritom naplánované vydanie na rok 2020, kedy by mohla vyjsť zrejme súbežne s PS5.

U oboch konzolí vieme, že sa zamerajú na výkon procesoru, ktorý patril k najslabším článkom súčasnej generácie. Bol tiež dôvodom, prečo väčšina hier bola obmedzená na 30fps, čo je bariéra, ktorú chcú Microsoft aj Sony v budúcej generácii prekonať.

Budúci Xbox by mal preto podporovať framerate až do 120fps, výkon by tiež mohol zaručiť, že aspoň niektoré hry dosiahnu rozlíšenie 8K. Konzoly tiež ponúknu SSD pre čo najnižšie načítavacie časy a významným prvkom bude ray tracing. No kým pri PS5 nie je jasné, či ponúkne softvérové alebo hardvérové riešenie, vývojár Gears 5 prizvukoval, že Xbox Scarlett ponúkne dedikované ray tracingové jadrá.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    no a výsledok hrania na scarlett?

Pridaj komentár