Minecraft má 112 miliónov aktívnych hráčov každý mesiac

Minecraft Master Collection

Minecraft nás sprevádza viac ako 10 rokov a od svojho debutu na PC sa dočkal vydania na všemožné platformy, od konzol cez mobily až po virtuálnu realitu.

Práve dostupnosť na širokej škále zariadení je jedným z faktorov, ktorý umožňuje Minecraftu rásť. A neumožňuje to vlastne len základná hra, ale aj spin-offy ako sú chystané Minecraft Earth a Minecraft Dungeons, ale aj (nedostupné) príbehovky od Telltale – Minecraft: Story Mode.

Zamerajme sa však na základnú hru. Šéfka štúdia Helen Chiang pre server Business Insider odhalila, že kockový megahit dnes hrá viac ako 112 miliónov hráčov každý mesiac. Hra tak rastie aj 5 rokov od chvíle, kedy Microsoft kúpil Mojang.

Ruku k dielu však nepriložila len dostupnosť, ale aj pravidelné bezplatné aktualizácie a možnosť vytvárať vlastné mapy a mody a zdieľať ich so zvyškom sveta. Mojang verí, že hra bude rásť aj naďalej a v budúcich rokoch dosiahne ešte vyšších čísel. Popularite by mohla pomôcť aj napríklad oficiálne oznámená podpora ray tracingu pre PC (a možno Project Scarlett).

via Business Insider

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *