Civilization VI si zahráme aj na Xboxe

Civilization VI

Livestream State of Play nebol len o The Last of Us Part II, ale aj o ohlásení Sid Meier’s Civilization VI pre PS4 a Xbox One.

2K Games oznámili, že hra vychádza už o necelé dva mesiace, 22. novembra/listopadu. Po 11 rokoch pôjde zároveň o prvú hru zo série, ktorá zamieri na konzoly od Microsoftu a Sony. Posledným vydaným titulom bol totiž spin-off Civilization Revolution, ktorý sa dočkal podpory 4K rozlíšenia na Xbox One X.

2K pri konzolovej verzii Civ VI zvolilo podobný model ako zvolila EA pri The Sims 4. Teda, hráči si najprv kúpia základnú hru a tú môžu rozširovať datadiskami. Celkovo hráčov vyjde konzolová verzia 110€, pričom základná hra stojí 60€ a balík rozšírení Expansion Bundle stojí ďalších 50€.

Ten bude pozostávať z dvojice veľkých expanzií Rise and Fall a Gathering Storm, ako aj z 18 doplnkových lídrov. K dispozícii tiež má byť šesť dodatočných balíčkov scenárov a civilizácií, ktoré budú dostupné pre obe platformy. Hráči PS4 však majú výhodu, že dva balíčky dostanú zadarmo pri kúpe hry. Celkovo môžeme očakávať tieto balíčky:

  • Poland Civilization & Scenario Pack
  • Vikings Scenario Pack
  • Australia Civilization & Scenario Pack
  • Persia and Macedon Civilization & Scenario Pack
  • Nubia Civilization & Scenario Pack (zadarmo na PS4)
  • Khmer and Indonesia Civilization & Scenario Pack (zadarmo na PS4)

Otázkou zostáva, či hra bude podporovať klávesnicu a myš na Xbox One. Predsa len, pri strategických hrách ide o pohodlnejší spôsob ovládania.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *