Project xCloud debutuje v USA, Veľkej Británii a Južnej Kórei

Xbox Game Streaming xCloud

Microsoft v nočnej Inside Xbox epizóde oznámil množstvo dôležitých detailov o pripravovanej streamovacej službe Project xCloud.

Spoločnosť ju začína čím ďalej tým viac označovať ako súčasť iniciatívy Xbox Game Streaming, ktorú budú tvoriť dve riešenia. Lacnejším, lokálnym riešením je možnosť streamovania z vlastnej konzoly, ktorá bude dostupná čoskoro pre aktívnych členov Xbox Insider programu. Najväčším lákadlom je však možnosť streamovania z cloudu do telefónov a tabletov so systémom Android.

Veľké testovanie služby bude spustené v októbri/říjnu v USA, Veľkej Británii a Kórei. Streamovanie prebieha buď cez WiFi, alebo cez mobilné pripojenie. V Kórei bude služba dostupná najprv pre užívateľov SK Telecomu, až neskôr sa rozšíri na ďalších operátorov. Pokiaľ hráte v USA alebo UK, testovať môžete bez ohľadu na operátora. Microsoft však na službe spolupracuje s americkým T-Mobile a britským Vodafone, aby získal dáta dôležité na zdokonalenie streamovacej služby.

Spoločnosť spustila možnosť registrácie do testu. Upozorňuje však, že bude pozývať len malé množstvo ľudí a postupne bude kruhy rozširovať. Testovanie bude prebiehať cez novú Xbox Game Streaming aplikáciu pre Android. Dostupná bude na stiahnutie pre všetkých cez Google Play, ale prihlásiť sa do nej budú môcť len tí, ktorí dostali pozvánku do testu. Ďalšími podmienkami sú systém Android 6.0 alebo novší, Bluetooth 4.0 alebo novší a bezdrôtový Xbox One ovládač s Bluetooth.

Na úvod bude možné testovať štyri hry:

  • Halo 5: Guardians
  • Gears 5
  • Killer Instinct
  • Sea of Thieves

Registrovať sa do testu služby Project xCloud

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Jogurtik píše:

    Je to velmi zklamání. Vrátíme kde jsme byli. Já jsem očekával letos MS překvapí testovací xCloud pro EU a beta app pro iOS. Takže je to podobný jak Google Stadia :-(((q

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *