Nová funkcia Console Streaming umožní streamovať všetky hry z Xboxu do telefónu

Xbox Console Streaming

Po boku streamovacej platformy Project xCloud sme sa dopočuli aj o novej funkcii Console Streaming. Tá nám umožní vysielať obsah z konzol priamo na obrazovky telefónov a tabletov.

Nanešťastie, podobne ako Project xCloud, aj Console Streaming bude spočiatku obmedzený len na užívateľov v USA a Veľkej Británii. V tomto prípade navyše straming funguje len u členov Xbox Insider Programu, presnejšie jeho kruhov Alpha a Alpha Skip Ahead.

Microsoft v popise funkcií priblížil, že hráči sa môžu tešiť na možnosť streamovať absolútne všetky hry, vrátane tých z Xbox Game Passu. Hráči, ktorí sa dostanú do testovacích kruhov, si môžu najprv v nastaveniach konzoly otestovať, či majú dostatočne rýchly internet na streamovanie z lokálnej konzoly. Otestovať si kvalitu streamingu je možné cez Settings – Network settings – Test console streaming.

Podobne ako v prípade Project xCloud, aj pri streamovaní z domácej konzoly platí, že užívateľ musí mať nainštalovanú aplikáciu Console Streaming na smartfóne/tablete s Androidom. Odporúča sa mať aspoň 4,75Mbps rýchlosť uploadu.

via Xbox

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár