EA zrušila NBA Live 20 a odhalila iné zaujímavosti

NBA Live 19

Tak, ako NHL 2K prehralo svoj boj so sériou EA Sports, tak séria NBA Live prehráva svoj boj s NBA 2K. Najnovšie totiž EA zrušila ročník NBA Live 20, druhýkrát v tejto generácii.

Existenčné problémy série NBA Live by sme mohli pripísať nižšej popularite oproti hre, ktorú predáva konkurenčný vydavateľ 2K. Náležite tomu to tak s hrou aj vyzeralo, keďže Electronic Arts už zrušili NBA Live 17. Rozhodnutie vtedy odôvodnila tým, že sa nestíha a pre vydavateľa bude lepšie, keď jeden ročník vynechá.

Teraz je oficiálny dôvod podobný. EA oznámila, že je nadšená z toho, ako prebieha vývoj série a vývojári sú hyper-ambiciózni, ale rozhodli sa, že v tejto sezóne nevydajú NBA Live 20. Namiesto toho sa chcú sústrediť na vývoj niečoho sviežeho pre budúcu generáciu konzol a hráčov. Čo to znamená, netušíme, ale pokojne môže ísť o prerod NBA Live z aktuálnej ročníkovej podoby na živú službu, ktorá bude priebežne updatovaná. V konečnom dôsledku by to pri NBA Live, ako jednej z najmenších značiek EA Sports, nevadilo.

Vývoj NBA Live 20 pritom EA Sports potvrdili takmer dva mesiace po E3.

EA ďalej oznámila, že dáva DICE viac času na vývoj novej Battlefield hry, ktorá tak vyjde vo fiškálnom roku 2022 (začína v kalendárnom roku 2021). Okrem toho potvrdila vývoj nových Star Wars hier, pričom na jednej z nich robí štúdio Motive, ktoré robilo na kampani do Star Wars: Battlefront 2. Ak ide o vývoj nového Dragon Age, ten môžeme očakávať najskôr v roku 2023. Pokiaľ ide o Respawn, EA pokladá za dôležité, aby sa štúdio venovalo Apex Legends, ktoré dovedna zaznamenalo 70 miliónov hráčov. Vo vývoji sú tiež dve nezávislé hry z programu EA Originals, ktoré vyjdú už budúci rok.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár