Update: Microsoft leakol remastre hier Vanquish a Bayonetta

Kým pred pár dňami sa v ponuke PlayStation Store objavil artwork k remastru Resident Evil 3: Nemesis, v ponuke Microsoft Store sa teraz objavil remaster hry Vanquish.

Hra z dielne Platinum Games vyšla v roku 2010 ako multiplatformová záležitosť pre Xbox 360 a PS3, v roku 2017 vyšla na PC a to tiež s grafickými vylepšeniami. Podľa popisu v ponuke Xbox Store to vyzerá, že remaster môže byť časovou exkluzivitou pre Xbox One. V popise je totiž výslovne uvedené, že je to prvýkrát, čo je hra remastrovaná pre Xbox One a to rovno s podporou 4K 60fps na Xbox One X. Väčšina vývojárov však má vo zvyku uvádzať, že sú ich hry remastrované pre nové konzoly, bez uvedenia konkrétnych platforiem.

Vanquish je sci-fi strieľačkou v dobe, kedy preľudnená Zem bojuje o prežitie s obmedzeným množstvom zdrojov. Ľudstvo sa spolieha na solárne poháňanú vesmírnu kolóniu Providence, ktorú však ovládne teroristická skupina a využije technológie na ničenie miest. Je preto na špeciálne vytrénovanej jednotke mariňákov, aby získali znovu kontrolu nad kolóniou Providence. Vy ako vesmírny agent DARPA Sam Gideon musíte Providence infiltrovať a bojovať s použitím experimentálneho systému BLADE, ktorý umožňuje skenovať, kopírovať a ukladať až tri zbrane.

Hra vychádza na Xbox One 18. februára/února 2020. Pôvodná hra je v spätnej kompatibilite.

Update: V ponuke Microsoft Store sa objavila aj remastrovaná verzia hry Bayonetta, pôvodne vydanej v roku 2009 pre Xbox 360 a PS3. Hra má taktiež prisľúbenú 4K 60fps podporu na Xbox One X. Obe hry budú dokonca dostupné vo výročnom bundli. Remastrovaná Bayonetta bude zaberať 12,87GB podľa Xbox Store. Vydanie je naplánované o deň skôr, 17. februára/února 2020.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár