Wasteland Remastered má dátum vydania

Wasteland Remastered

Okrem toho, že fanúšikovia klasických post-apo hier môžu tento rok čakať Wasteland 3, štúdio inXile potvrdilo práce na remastri pôvodnej hry z roku 1988.

Hra vyšla pôvodne na Apple II a neskôr sa dočkala vydania na počítače s Windows a grafika hry tomu náležite odpovedala. Šlo o čisto pixelovú záležitosť, ktorú by si v dnešnej dobe už nezahral zrejme nikto. Preto je aj celkom úsmevné, že sa štúdio rozhodlo hru prezentovať iba ako remaster, keď je reč o obrovskom remaku s drasticky upravenou grafikou a jediné, v čom sa hry zhodujú, je príbeh a izometrický pohľad.

Wasteland Remastered je inak zasadené do úplne nového grafického kabátu, ale zachováva si pohľad zvrchu a užívateľské rozhranie v spodnej časti obrazovky. Hra má totiž úplne novú 3D grafiku, nový soundtrack a zvuky, a tiež môžeme očakávať podporu achievementov na Xbox One a Windows. Ako sa už zdá, hra vyjde iba na tieto platformy a to 25. februára/února 2020. Na PC bude dostupná cez Windows Store, GOG a Steam, a dostupná bude aj v službe Xbox Gamee Pass pre obe platformy. Ako veľmi sa hra zmenila oproti originálu, môžete vidieť na porovnávacích screenshotoch nižšie.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *