Rockstar oznámil, čo spraví s PC verziou GTA IV

GTA IV

GTA IV, plným menom Grand Theft Auto IV, príde o podporu Games for Windows Live, čo znamená, že hra stratí multiplayer a podporu achievementov.

To však nie je jediná zmena, ku ktorej dôjde. Hráči v rámci aktualizácie dostanú zadarmo Grand Theft Auto IV: Complete Edition. Znamená to, že miesto dvoch launcherov, jedného pre GTA IV a druhého pre zbierku datadiskov Episodes from Liberty City, budú mať už len jeden launcher.

Hra dočasne stratí podporu rozhlasových staníc z EFLC – Ram-Jam FM, Self-Actualization FM a Vice City FM. Tieto stanice by mali byť neskôr do hry pridané a nie je jasné, či sa tak deje kvôli licenciám alebo kvôli presunu DLC obsahu do základnej hry v snahe vydať tento update čím skôr.

Hráči, ktorí majú hru na Steame, prídu o Episodes from Liberty City a v ponuke sa im objaví GTA IV: Complete Edition. Update bude mať 22 GB. Majitelia základnej edície GTA IV dostanú 6GB update s DLC obsahom.

Hráči, ktorí vlastnia krabicové verzie a ešte ich neaktivovali, si pomocou aktivačného kódu na zadnej strane manuálu aktivovať GTA IV: Complete Edition. No a nakoniec, u aktivovaných krabicových verzií si je treba vytvoriť alebo prepojiť účty GFWL a Social Club, aby mohli hrať ďalej.

Ku všetkým týmto zmenám dôjde 19. marca/března 2020.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár