NFL 2K sa vráti na scénu, EA kvôli tomu musela upokojiť investorov

Madden NFL 20

Dnešný deň priniesol so sebou niekoľko ohlásení. Jedným z nich je aj skutočnosť, že vydavateľ 2K Games opäť získal licenciu na americkú ligu NFL a hráči sa tak po 14 rokoch dočkajú vydania novej časti v podobe NFL 2K21.

Vydavateľ, ktorý stojí za úspešnou sériou NBA 2K a menej úspešnou WWE 2K, po dlhých rokoch prinesie na trh konkurenciu pre známu športovú sériu EA Sports. Fanúšikovia amerického futbalu, a verte nám, že ani v našich končinách ich nie je málo, tak budú mať od roku 2021 každoročne na výber z viacerých konzolových titulov, ktorými si skrátia čakanie na Super Bowl.

Oznámenie spolupráce bolo pomerne stručné a hoci sa obe strany na spoluprácu tešia, dnes nevieme ani, ktoré štúdio bude na titule pracovať. Len pripomenieme, že na NBA 2K pracujú dlhodobo Visual Concepts, ktoré prevzali vývoj WWE 2K20. Wrestlingovú sériu malo doposiaľ na starosti štúdio Yuke’s. Vývoj nového NFL 2K by tak mohlo mať na starosti ktorékoľvek z týchto štúdií. Viac sa dozvieme s blížíacim sa dátumom vydania v roku 2021.

Samotné oznámenie prinieslo šok medzi investorov Electronic Arts, čo je pochopiteľné vzhľadom k tomu, že NFL je v USA asi tak populárne ako FIFA u nás. EA musela upokojiť investorov vyhlásením, že séria Madden NFL nekončí. V tlačovej správe potvrdila, že naďalej zostáva exkluzívnym vývojárom simulačných športových hier Madden NFL, a že nová spolupráca medzi NFLPA a 2K nijak neovplyvní existujúce partnerstvo. Potvrdzuje tak, že séria NFL 2K bude skôr arkádová na spôsob hier NFL Blitz a NBA 2K Playgrounds 2.

Ktovie, či oživovanie starých značiek nejakým spôsobom ovplyvní inú legendárnu sériu, NHL 2K. Poslednými „ročníkovými“ hrami v týchto sériách boli ESPN NFL 2K5 a NHL 2K11. Medzičasom ešte vyšli špeciálne diely All-Pro Football 2K8 pre Xbox 360 a PS3 a NFL 2K pre mobily.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár