Sony potvrdilo vydanie Horizon: Zero Dawn pre PC

Horizon: Zero Dawn
© Luc de Haan, Guerrilla Games

Zatiaľ čo Microsoft bežne vydáva svoje konzolové exkluzivity na PC, u Sony je to veľmi vzácna udalosť. O to viac, ak je reč o megahitoch ako je Horizon: Zero Dawn.

Špekulácie o možnom vydaní hry na PC sa objavili už koncom minulého roka, ale teraz to oficiálne potvrdil Hermen Hulst, bývalý šéf štúdia Guerrilla Games a súčasný šéf PlayStation Worldwide Studios. V novom rozhovore potvrdil, že Horizon: Zero Dawn vyjde na PC už toto leto a bližšie detaily oznámia vývojári už čoskoro.

Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Developer: Guerrilla
Price: 49,99 €

Okrem toho sa otvorene hovorí o vydaní PS4 exkluzivity Dreams na PS5 aj PC. Vývojári tejto hry vkladajú obrie nádeje do PC platformy hlavne preto, že pre tento typ hier, kde sami vytvárate obsah (a hotové hry), je platforma úplne stvorená. Microsoft v minulosti ponúkal vlastný Project Spark, jeho servery však boli vypnuté a ak by ste hru dnes ešte niekde našli, má veľmi obmedzenú funkcionalitu.

V neposlednom rade na PC vyjde tento rok Death Stranding od Kojima Productions. Horizon: Zero Dawn už má svoju stránku na Steame. Hra bude dostupná iba ako kompletná edícia, okrem základnej hry tak ponúkne niekoľko skin packov a veľký datadisk The Frozen Wilds. Cena ostáva zatiaľ neznáma, takisto ako hardvérové požiadavky.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Pro někoho skvělá hra, pro někoho (jako já) další z řady četných nadprůměrných openworld akčních 3D adventur. S českými titulky bych nad ní uvažoval.

Pridaj komentár