E3 2020 zrušená!

E3 2020 zrusena

V poslednej dobe to vyzeralo, že najväčšia herná výstava, E3, má vážne existenčné problémy. Čoraz viac vydavateľov sa rozhodlo organizovať vlastné eventy, ktoré mali s E3 spoločný len dátum a miesto konania.

EA začala organizovať vlastné EA Play konferencie, Sony sa úplne stiahlo a spoliehalo len na showcase existujúcich titulov. Z velikánov tak ostali už len Xbox, Ubisoft a Bethesda. V podstate ešte aj Nintendo, ale to začalo organizovať vlastné Direct livestreamy, zamerané buď na oznámenia úplne nových hier alebo na konkrétne blížiace sa tituly. Tento model funguje, konieckoncov ho okopírovalo Sony (State of Play) a do istej miery aj Microsoft (podcasty Majora Nelsona, ID@Xbox Game Pass, Inside Xbox).

Okrem toho mala E3 tento rok viaceré existenčné problémy. Organizátori z iam8bit pred pár dňami rezignovali z funkcie, Geoff Keighley sa taktiež tohtoročnej E3 nemal účastniť. Jednoducho to vyzeralo, že E3 má problém ostať relevantná. Epidémia koronavírusu tiež situácii nepomáha: regionálne úrady po celom svete v rámci opatrení zakazujú konanie akýchkoľvek eventov. A netýka sa to len AnimeShow 2020, ktorá sa bude konať od 3.7. do 5.7.2020.

Zrušená bola totiž E3 2020. Aspoň podľa toho, čo vyhlásilo viacero insiderov. Verejne to naznačil vydavateľ Devolver Digital, ktorý tu v posledných rokoch organizoval niekoľko veľmi netradičných livestreamov. Štúdio na Twitteri odporučilo fanúšikom, aby zrušili svoje letenky a hotelové rezervácie kvôli E3. Podľa insiderov serveru Ars Technica malo dôjsť k oznámeniu zrušenia E3 už včera, ale posunulo sa to na dnes 17:00.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    No, osobní účast jsem nikdy nezvažoval. Takhle to bude výzva pro marketing. Doufám, že se budeme v častější a podrobnější míře dozvídat další informace.
    A třeba to bude pozitivum…

  2. Danny píše:

    Doufám, že bude aspoň nějakej stream, nebo něco.. microsoft mi stačí tak snad něco vymyslej ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *