Official Xbox Magazine končí

OXM Official Xbox Magazine

Tento rok nekončí len generácia Xbox One, ale bohužiaľ aj jedna zo stálic našej komunity. Po 18 rokoch totiž svoju činnosť oficiálne ukončil OXM, teda Official Xbox Magazine.

OXM bol jedným zo šiestich časopisov, ktoré vydavateľstvo Future prestalo publikovať. Bol zároveň jediným zrušeným časopisom vydavateľstva s hernou tématikou. Paradoxne sa tak stalo len krátko po tom, ako oficiálny kanál OXM na Twitteri zverejnil reklamu na predplatné.

Vydavateľstvo Future obvinilo zo zrušenia časopisu nielen súčasnú zdravotnú situáciu, ale aj skutočnosť, že fyzické predaje hier na herné konzoly upadajú v prospech digitálu. Nehovoriac o tom, že služby ako Game Pass môžu komplikovať prácu recenzentom, keď sú first-party hry dostupné v deň vydania prakticky zadarmo a cena tak už nehrá rolu. Za zmienku stojí, že manažment vydavateľstva Future si znížilo mzdy, aby sa predišlo prepúšťaniu redaktorov.

Samotný časopis OXM debutoval v roku 2001 po boku konzoly Xbox. Vydavateľstvo Future si vtedy kúpilo exkluzívnu licenciu od Microsoftu na vydávanie oficiálneho magazínu. V minulosti tiež s magazínom vychádzali oficiálne DVD-čka obsahujúce trailery, špeciálne videá, doplnky do hier a tiež demoverzie hier. Webová verzia magazínu OXM, spolu s OPM a Edge, boli neskôr zlúčené do webu GamesRadar.

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *