Tieto hry čoskoro zmiznú z ponuky Xbox Game Pass

Xbox Game Pass Discover

Tento mesiac bude pre predplatiteľov služby Xbox Game Pass zmesou radosti aj sklamania. Okrem toho, že už tento týždeň predá GTA V štafetu Red Dead Redemption 2, sa hráči majú pripraviť na odchod početných hier od Bethesdy a ďalších vydavateľov.

Xbox One

Reč je o celkom 8 hrách, ktoré zmiznú z ponuky pre Xbox One. Ako som už avizoval skôr, headlinerom končiacich hier bude Grand Theft Auto V. Za ním nasleduje dvojica hier od Bethesdy, DOOM a Wolfenstein II: The New Colossus. Mimochodom, na rozdiel od pokračovania (Youngblood), Colossus sa podaril a určite odporúčam pozrieť si našu recenziu.

Ďalšou hrou, ktorá z ponuky odíde, je Metal Gear Survive. No úprimne, vadí to niekomu? Hra bola už pred vydaním kritizovaná za to, že bola len narýchlo zbúchaným odvarom, ku ktorému sa Konami zmohlo po vystrnadení Kojimu zo svojich radov. A aby toho nebolo málo, hráči po vydaní zistili, že survival onlinovka zo sveta Metal Gear Survive si učtuje 10€ za vytvorenie druhej save pozície. Ak by vám to ale nevadilo a hre chcete dať predsa len šancu, môžete si ju kúpiť priamo tu.

Metal Gear Survive

Z ponuky ďalej zmizne Mega Man Legacy Collection 2 od Capcomu, čo je zbierka plošinoviek s legendárnym modrým po zuby ozbrojeným pajácom. Zahŕňa, podľa slov Capcomu, vierohodne reprodukované verzie ier Mega Man 7, 8, 9 a 10, ktoré sme si mohli pôvodne vychutnať na konzolách ako SNES, Sega Saturn, PlayStation alebo dokonca Xbox 360. Hry si udržujú retro grafiku bez ohľadu na to, na akú platformu vyšli. Mimochodom, asi nie je prekvapením, že diely 9 a 10 obdržali DLC, ktoré sú už našťastie súčasťou kolekcie.

Milovníci MMORPG sa môžu rozlúčiť s Black Desert Online, pôvodne časovou exkluzivitou pre Xbox One, ktorá neskôr vyšla aj na PlayStation 4 a dnes podporuje cross-play medzi obomi platformami. K odchádzajúcim hrám tiež patrí retro izometrická RPG The Banner Saga, kde ako vikingovia budete bojovať o prežitie v 2D svete s nádherným, ručne kresleným vizuálom. Hra pochádza od štúdia Stoic, ktoré založili bývalí zamestnanci BioWare. No a finálnou hrou, ktorá odíde, je LEGO NINJAGO Movie Video Game. Ak by ste hru nestihli dohrať cez Game Pass, potom vás zrejme poteší prebiehajúca zľava v našom partnerskom obchode.

PC

Odídu tiež hry z PC verzie Xbox Game Pass. Tam môžeme očakávať celkom päť hier. Medzi nimi tiež Wolfenstein II: The New Colossus a The Banner Saga, ale aj Rise of the Tomb Raider, čo je hra, s ktorou si Microsoft v minulosti vyslúžil veľkú kritiku. Pôvodne bola totiž oznámená ako multiplatformová, neskôr z nej ale Microsoft spravil časovú exkluzivitu pre Xbox One, takže hráči na PS4 a PC prišli o svoje predobjednávky. Ďalej z ponuky zmizne skicárovitá, westernovitá akčná adventúra West of Loathing. No a milovníkov strategických hier zrejme nepoteší, že z ponuky zmizne Imperator: Rome.

Nutno dodať, že to, že tieto hry odchádzajú z ponuky Xbox Game Pass, nesúvisí s príchodom Red Dead Redemption 2 do služby, ale jedndoucho s tým, že Microsoft mal uzavretú zmluvu na „požičiavanie“ týchto hier predplatiteľom na dobu určitú, a tá končí práve teraz. A tak sa nám odchod týchto hier vlastne Microsoft snaží kompenzovať jedným veľmi aktuálnym titulom od štúdia, ktoré vydáva jednu fantastickú hru za druhou. Zatiaľ nie je jasné, kedy vyššie uvedené hry z ponuky odídu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *