The Darwin Project zrejme do konca roka vypne servery

The Darwin Project

Pamätám si, keď začínalo battle royale šialenstvo a medzi hernými vývojármi, ktorí na E3 2017 predstavili svoje projekty, sa objavil The Darwin Project. Hra s animovanou grafikou a originálnym pojatím žánru battle royale však veľmi dlho nevydržala.

Hra, ktorá vyšla oficiálne 4. júla/července 2018, totiž pomaly končí. Scavengers Studio, ktoré na hre pracovalo v posledných rokoch a vydalo ju na Xbox One, PS4 a PC, potvrdilo, že aprílový update bol posledný. Štúdio sa sťažuje na klesajúci počet hráčov a nech sa snažili hru spopularizovať akokoľvek, nepodarilo sa to. Hra Darwin Project je podľa nich neudržateľná a preto zrejme už do konca roka vypnú servery.

My sme hru hrali a jej koncept nám prišiel zaujímavý, ale už počas Xbox Game Preview programu sme mali problém nájsť dostatok hráčov, ktorí by s nami boli ochotní do sveta Darwinovho Projektu vstúpiť. A to aj napriek tomu, že sa vývojári pred nejakým časom pochválili, že prekonali 2 milióny stiahnutí.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár