Microsoft Flight Simulator priletel na Steam, podporuje VR a TrackIR

Microsoft Flight Simulator

Microsoft pred niekoľkými dňami spustil predobjednávky a pre-load Microsoft Flight Simulatora pre PC, a to buď cez Windows Store alebo Xbox Game Pass. Hra však vyjde tiež cez Steam.

Hra bude dostupná na Steame v rovnaký deň ako na Windows Store, 18. augusta/srpna. K dispozícii aj tu tri edície – Štandardná edícia, Deluxe a Premium Deluxe. Okrem toho Asobo Studio potvrdili, že hra dostane podporu technológií ako je virtuálna realita a TrackIR na sledovanie pohybov hlavy.

Pri virtuálnej realite sa vývojári spojili s partnerom Hewlett-Packard, ktoré v spolupráci s Microsoftom a Valve ohlasujú HP Reverb G2 ako headset, na ktorom bude možné užiť si dokonalé lietanie. Headset s vysokým rozlíšením a jasom, skvelým motion trackingom a špičkovým audiom bude dostupný na jeseň/podzim a jeho vydanie bude sprevádzať bezplatný VR update pre MSFS.

TrackIR je pre zmenu prémiové riešenie sledovania pohybov hlavy s podporou plného 6DOF pola, takže po kokpite sa bude možné rozhliadnuť bez nutnosti používať myš. Vývojári ďalej potvrdzujú spoluprácu s ďalšími partnermi na tvorbe hardvérových periférií: Honeycomb Aeronautical (Bravo Throttle Quadrant), Logitech G, Thrustmaster (TCA Sidestick, Quadrant Airbus Edition), Virtual Fly a ďalší. Tiež je zabezpečená kompatibilita s domácimi kokpitmi pomocou aktualizovaného SimConnect.

Vývojári tiež potvrdili aktívnu post-launch podporu v podobe platených aj bezplatných DLC. Pribudnúť majú tematické balíčky, bezplatné aktualizácie sveta, počítať môžeme aj s aktívne sa meniacim svetom, ktorý si sťahuje dáta z Bing Maps. Inou špecialitou je, že hra bude prepojená aj s reálnymi leteckými informáciami a tak na letiskách aj nad oblakmi občas natrafíte na skutočné lety, ovládané pomocou AI.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *