Microsoft už vyrobil 825 000 ekologicky priaznivejších konzol Xbox

Microsoft sa ešte minulý rok zaviazal zahájiť výrobu uhlíkovo-neutrálnych konzol, čím chcel znížiť ekologický dopad Xboxu na svet. Iniciatíva pritom naberá na obrátkach, spoločnosť už vyrobila 825 000 kusov takýchto konzol.

Spoločnosť oznámila túto iniciatívu v septembri/září 2019, teda pred rokom. Za ten čas už spoločnosť stihla v rámci pilotného programu vyrobiť 825 000 kusov týchto konzol. Otáznik však visí nad tým, o ktoré zariadenia sa jedná. Hoci spoločnosť v tom čase uvádzala, že iniciatíva sa dotkne už Xbox One, zverejnená infografika už zobrazuje prvú konzolu z rodiny Xbox Series X. Je tak možné, že spoločnosť sa pri iniciatíve preorientovala už na tieto zariadenia, keďže v uplynulých mesiacoch bola ukončená výroba Xbox One X a Xbox One S All-Digital Edition modelov, a v ponuke zostal už len základný Xbox One S.

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár