Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 odložené na neurčito, zmenilo vývojárov

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Novodobé mytologické univerzum to naozaj nemá ľahké. Werewolf The Apocalypse od štúdia Cyanide bol len priemernou hrou a všetci sme tak nejak dúfali, že Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 to tak nejak vynahradí. Lenže tento rok ho neuvidíme.

A je vlastne otázne, či a kedy túto hru uvidíme. Vydavateľ Paradox Interactive totiž oznámil, že štúdio, ktoré na hre pôvodne pracovalo, už na titule viac nebude pokračovať a štafetu po ňom preberajú iní vývojári. Ich meno zatiaľ nepoznáme, všetko však nasvedčuje tomu, že hra nebola v najlepšom stave a keby vyšla tento rok, mohlo by ísť pre fanúšikov tejto legendárnej značky o rovnaké fiasko, akým bol Cyberpunk 2077 pre konzolistov.

Nutno pritom dodať, že s hrou to smerovalo od 10-tich k 5-tim už v priebehu uplynulých rokov, keď štúdio Hardsuit Labs opustil najprv legendárny, no kvôli obťažovaniu žien tiež nenávidený Chris Avellone, ktorý pracoval v minulosti aj na hrách od BioWare či Dying Light 2 (čo je kapitola sama o sebe). Pred pol rokom, teda približne v čase, kedy Microsoft predstavil hru počas Xbox Series X|S prezentácie hier, štúdio opustil aj hlavný naratívny dizajnér Brian Mitsoda a kreatívny riaditeľ Ka’ai Cluney. Pôvodne bolo pritom vydanie hry naplánované už na rok 2020.

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár