Defiance 2050 končí

Defiance 2050

Vyzerá to, že rok 2021 je rokom, kedy sa o titul kráľa žánru pobijú iba Destiny a Warframe. Iba pár dní po ukončení vývoja Anthem NEXT totiž štúdio Trion Worlds oznámilo koniec akčnej RPG Defiance 2050.

Tá sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti podobne ako ostatné menované hry, s rozdielom že táto sa odohrávala výhradne na Zemi, kde prebieha konflikt medzi ľudstvom a mimozemšťanmi. Šlo pritom o ambiciózny projekt: nešlo len o MMO hru, ale vďaka spolupráci s Universal ju sprevádzal televízny seriál, vysielaný v rokoch 2013 až 2015.

Dá sa však povedať, že s projektom, ktorého korene siahajú do roku 2008, to šlo postupne dolu vodou. Hra prešla už v roku 2014 na free-2-play model, aby si ju mohlo zahrať viac hráčov, rok nato bol oznámený koniec televíznej série, ktorá „pokračovala“ vydaním mega-aktualizácie pre hru. V roku 2018 sa napokon hra dočkala vydania na konzoly Xbox One a PS4 v podobe Defiance 2050.

Minulý rok boli vypnuté servery pre Xbox 360, a vydavateľ Gamigo teraz oznámil, že vypína servery pre PS3, PC, Xbox One a PS4. Teda pre všetky platformy. Ako dôvod uvádza, že počet aktívnych hráčov sa zmenšil natoľko, že hra prestala byť udržateľnou. 29. apríla/dubna 2021 tak budú servery naposledy online. Dovtedy vývojári budú organizovať najneskôr každý druhý týždeň špeciálne eventy pre Defiance aj Defiance 2050, rozdávačky itemov, 95% zľavy na všetky prémiové položky. Takisto budú aktívne boosty pre skill, reputáciu a body skúseností. A napokon, z oboch hier bola odstránená možnosť nákupu mikrotransakcií.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár