Xbox Cloud Gaming čoskoro v 1080p

Xbox Game Streaming xCloud

Nielen podpora iPhonu, ale aj vylepšenia na Androide čoskoro čakajú cloudové hranie v službe Xbox Game Pass. A konkrétne tou najočakávanejšou zmenou bude podpora 1080p rozlíšenia.

Doteraz totiž streaming prebiehal v 720p pri 30fps, čo stačilo na spotrebu 1.5GB za 30 minút hrania. Nová možnosť hrať v ešte vyššom rozlíšení tak bude vhodná skôr pre tých, ktorí budú ochotní podrobiť svoje dáta skúške odvahy. Otázne je aj, či bude toto obmedzené len na vybrané hry (aktuálne Microsoft testuje 1080p pri Hellblade: Senua’s Sacrifice), alebo či bude Full HD dostupné všade. Napokon to záleží aj od hardvéru. Servery xCloud totiž bežia na Xbox One S, kde hry bežia v rozlíšeniach ako 900p, 864p, niekedy len 640p.

Očakáva sa však, že cloudové hranie na Xboxe nebude bežať navždy na Xbox One S. Spoločnosť ich totiž údajne plánuje ešte v priebehu roka nahradiť hardvérom konzol Xbox Series X. Otázne však je, či by pre Microsoft nemalo byť prednejšie uspokojiť najprv trh, a až potom dodatočne vyrobené kusy konzoly vložiť do cloudu.

via Windows Central

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár