Xbox Console Streaming je teraz dostupný aj v ČR a SR

Xbox Console Streaming

Microsoft oficiálne oznámil expanziu testovania funkcie Xbox Console Streaming do všetkých kútov sveta, kde je dostupný Xbox One. Znamená to teda, že aj česi a slováci môžu začať oficiálne testovať streamovanie hier zo svojej konzoly do telefónu alebo tabletu so systémom Android.

Keďže je služba len vo fáze testovania, znamená to, že užívatelia dnes môžu testovať streamovanie len ak sú členmi Xbox Insider programu. Menej skúseným užívateľom sa ale neodporúča vstupovať do tohot programu, keďže testeri tým vystavujú svoje konzoly riziku nefunkčnosti niektorých funkcií alebo dokonca poškodeniu.

Vďaka možnosti streamovania hier môžu užívatelia streamovať obraz zo svojej konzoly rovno do telefónu a môžu si vychutnať všetky hry, ktoré majú práve k dispozícii. Zahŕňa to tiež hry z ponuky Xbox Game Pass, ktoré sú nainštalované na konzole. Podmienkou však je, že je treba mať k telefónu pripojený ovládač. Rovnako tak je treba, aby telefón či tablet obsahoval systém Android 6.0 alebo novší a Bluetooth 4.0 alebo novší. Rovnako je treba spĺňať minimálne sieťové požiadavky na domácej konzole Xbox One:

  • NAT: Open alebo Moderate
  • Upload: minimum 4.75 Mbps, ideálne 9 Mbps
  • Odozva: 125 ms alebo menej, ideálne pod 60 ms
  • Konzola: nastavená v režime instant-on

Testovanie služby Project xCloud zatiaľ v našom regióne nie je podporované.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Jogurtik píše:

    Takže pro uživatele iOS se nic netýká? ??

Pridaj komentár