Cyberpunk 2077 bol odložený

Cyberpunk 2077

Xboxeri, nastal najvyšší čas zrušiť svoje PN-ky a dovolenky.

Mnohí z nás mali v kalendároch zapísaný 16. apríl/duben 2020 ako deň, kedy nám začína dovolenka. Bol to totiž deň, kedy mal vyjsť Cyberpunk 2077, no nestane sa tak. Vydavateľ CD Projekt RED totiž pred malou chvíľou na Twitteri zverejnil dopis, že vydanie hry bolo odložené a to o rovných 5 mesiacov. Znamená to, že hra na ktorú sme čakali od éry Xboxu 360 a PlayStationu 3, vyjde v čase Xbox Series X a PlayStation 5. Po novom Cyberpunk 2077 vyjde 17. septembra/září 2020, iba pár týždňov či mesiacov pred plánovaným vydaním nových konzol. Tie majú totiž predbežne ohlásené vydanie na vianočnú sezónu 2020.

Štúdio zdôvodňuje odklad tým, že vývojári majú ešte stále veľa práce s dokončením hry. Zdôrazňujú, že Night City je obrovské mesto plné príbehov, obsahu a miest, ktoré stoja za návštevu, ale kvôli komplexnosti tohoto sveta potrebujú viac času na testovanie, opravu a vyladenie. Štúdio chce, aby bol Cyberpunk 2077 klenotom a na to je skrátka potrebného viac času. Pod dopis sa podpísali spoluzakladateľ CD Projekt RED Marcin Iwiński a šéf štúdia Adam Badowski.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

  1. StriderCZ píše:

    Tím to se ztrácí smysl hrát tuhle hru na „starém“ Xboxu…

  2. Emo píše:

    Aj tak to bude rovnaký prepadák ako rdr2

Pridaj komentár