Microsoft už nevie pridať FPS Boost do ďalších hier

FPS Boost

Nielen program spätnej kompatibility, ale aj FPS Boost program, ktorý Microsoft spustil tento rok, končí. Aspoň pokiaľ tím Xboxu nenájde iný spôsob, ako funkciu pridať bezproblémovo do ďalších hier.

Kým v prípade spätnej kompatibility nás Microsoft v rámci finálnej várky obdaril 76 hrami a koniec programu odôvodnil problémami s licenciami, v prípade programu FPS Boost narazil na technické problémy. Viac o tom povedal Jason Ronald, líder programu spätnej kompatibility na konzolách Xbox. Na svojom Twitteri vysvetlil, že várka hier, ktoré sa na konzolách Xbox Series X|S dočkali dvojnásobného snímkovania, bola takisto posledná. Program tak „skončil“ na vyše 130 tituloch, medzi ktorými nájdeme aj napríklad niektoré Assassin’s Creed tituly, sériu Far Cry, rôzne LEGO hry či ságu Gears of War.

Microsoft skúšal svoju FPS Boost techniku spustiť aj na mnohých iných tituloch. Nie všade sa však dostavil požadovaný výsledok, preto nám Microsoft naservíroval „len“ okolo 130 hier, kde funkcia funguje spoľahlivo. Ronald tiež vraví, že ide o podobnú situáciu ako v prípade zvyšovania rozlíšenia v prípade Xbox One X, kde niektoré hry z Xboxu 360 bežali bez nutnosti upraviť zdrojový kód hry, v 4K rozlíšení. Táto funkcia bola neskôr sprístupnená aj na Xbox Series X|S konzolách, kde môžu tieto hry bežať v 1440p (Series S) alebo 4K rozlíšení.

Ronald tiež dodáva, že ak sa firme podarí nájsť nový spôsob, ako vylepšiť tituly zo spätnej kompatibility, spoločnosť si za tým pôjde. Zatiaľ však neprišli na nič nové, čo by vedelo hry vylepšiť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *