5 Xbox One exkluzivít, ktoré nesmú chýbať vo vašej knižnici!

5 najlepsich hier Xbox One

Xbox One je tu s nami nejakú dobu a práve v uplynulých dňoch vyšla hra, ktorá by mala posilniť predaje súčasného Xboxu. Hovoríme samozrejme o Quantum Break. Lenže Xbox One, to nie je len Quantum Break. Existuje tu podstatne viac hier, ktoré stoja za to a ktoré si hráči určite vychutnajú. My sme sa v redakcii na tieto hry pozreli a pripravili si zoznam piatich hier, ktoré určite nesmú chýbať vo vašej poličke. Len pripomenieme, že tu sú aj dve hry, ktoré ešte len vyjdú, no už teraz to vyzerá, že uspokoja vaše hráčske potreby.

Quantum Break

Čo k tomu povedať? Po rokoch! čakania Remedy konečne prišlo s novou hrou. Namiesto Alana Wakea však prinieslo úplne nového hrdinu, Jacka Royca, ktorý po tajnom experimente nadobudol schopnosť manipulovať s časom. Dôvod na radosť tu ale rozhodne nie je. Pretože tento experiment nevyšiel, čas sa začína rúcať a to znamená, že svet delí od záhuby málo času. Alebo veľa? Alebo sa dá pred touto pohromou zachrániť? Na to už musíte prísť sami. Hra je spojená so seriálom, pred ktorým si vždy vyberáte, ako sa k situácii postaví hlavný záporák, Paul Serene. Podľa toho sa odvíjajú udalosti v seriáli a tiež dej nasledujúcej kapitoly hry.

Best info? Hra sa páči aj PR manažérovi PlayStationu!

Forza Horizon 2

Microsoft už vydal tri (respektíve štyri) Forzy pre Xbox One, no podľa viacerých ostáva Horizon 2 najlepšou zo všetkých, ktorú si môžete vychutnať. Ponúka obrovský otvorený svet na juhu Európy, veľmi veľa áut a celkom dlhý režim kariéry. No a tiež ponúka skvelý multiplayer spojený s free-roamom, takže sa tu dajú robiť rôzne veci. U áut nechýba ani tuning. Nie je síce tak veľký ako pri Need for Speed, ale zas je pravda, že Forza bola vždy primárne o závodení a tuning bol druhoradý. Zato si však môžete autá ozdobiť kvalitnými paintjobmi, ktoré si buď vytvoríte sami alebo si ich stiahnete od iných hráčov.

A ak máte náhodou Toyotu Supra s paintjobom Briana O’Connora z prvého Rýchlo a Zbesilo, potom existuje šanca, že vás hra v závode úplnou náhodou postaví proti Nissanu Skyline z 2 Fast 2 Furious. Nekecáme, naozaj sa nám to stalo! No a keby sa málilo, tak si môžete do Forzy kúpiť dva dodatky (celkom často bývajú vo výpredaji), ktoré obohatia hru o Storm Island s dodatočnými turnajmi a Porsche Pack s desiatimi skvostami zo Stuttgartu. Forza Horizon 2 je určite hit, ktorý treba mať!

Forza Horizon 2 Porsche Expansion

Halo 5: Guardians

Halo 5 Guardians je takmer povinnosťou, ak ste už hrali predošlé diely. Ak nie, potom by bolo dobré si zahrať aj predošlé (ale nie je to úplne povinné), nech sa dostanete do diania a pochopíte, o čom je Halo zač. Hlavné postavy sú dve. Za UNSC to je Spartan Locke so svojou čatou, ktorého úlohou je nájsť a chytiť Master Chiefa. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že je na úteku. A Master Chief je zas druhou hlavnou postavou. On pátra po Cortane, ktorá sa vymkla zpod kontroly a chce nastoliť mier vo vesmíre, ibaže pri snahe o túto zmenu sa z nej stal šialenec. Príbeh Halo 5 predstavuje začiatok úplne nových udalostí v tejto sérii. Multiplayer pre zmenu ponúka nový režim Warzone, ktorý je akousi odpoveďou na multiplayer Battlefieldu, ibaže zasadený do vzdialenej budúcnosti.

Halo 5

Gears of War 4

Gears of War 4 je pokračovaním obľúbenej sci-fi strieľačky. Pretože sa štvorka odohráva 25 rokov po udalostiach tretieho dielu, hráme tu za Marcusovho syna, JD Fenixa, ktorý utiekol z domova, ktorý je pod „ochranou“ COG. Rozumej: Ide skôr o diktatúru a policajný štát, z ktorého mladý Fenix odíde spolu so svojim najlepším kamarátom a idú do nehostinného prostredia pustatiny na Sere (ehm, tak sa volá planéta). Len pripomeniem, že k novému Gears of War 4 ešte tvorcovia nepovedali veľa informácií a viac detailov o hre sa dozvieme až v nasledujúcich dňoch, týždňoch alebo mesiacoch. Prvé obsiahlejšie info bolo v tomto článku.

Crackdown 3

No a nakoniec je tu Crackdown 3. Táto hra, podobne ako Gears of War 4, ešte nevyšla. V čom je ale taká výnimočná? V prvom rade v tom, že je to prvá hra, ktorá demonštruje „silu cloudu“, ktorú nám Microsoft prezentoval ešte v čase, kedy nový Xbox One predstavoval. Vďaka využitiu výkonu serverov Xbox Live táto hra (z čoho sa dá usúdiť, že bude celkom závislá na online pripojení) bude mať k dispozícii až trikrát viac výkonu, než koľko by jej bol schopný ponúknuť hardvér konzoly. Aj vďaka tomu budú výbuchy a vizuálne efekty v tejto hre vyzerať tak, ako by si ich predstavoval Michael Bay. Mimochodom, keďže táto hra stavia na cloude, tak sa tu zrejme stretneme s 1080p 60fps. Alebo už bude pripravená demonštrovať 4K? 😛 Uvidíme o rok.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *