Xbox One Slim už tento rok, nový Xbox potom budúci rok!

Xbox One Console

O tom, že by mohol Microsoft v blízkej dobe oznámiť nový Xbox, sa špekuluje prakticky od momentu, kedy Phil Spencer povedal, že chcú vyvinúť upgradovateľnú konzolu. Presne taký by mohol byť podľa špekulácií nový Xbox, ktorého momentálny krycí názov je „Scorpio“. Naše zdroje nám však odhalili istú zaujímavosť, o ktorej však povieme viac v samostatnej newske.

Konzola s krycím označením Scorpio by mala disponovať oveľa výkonnejšou grafickou kartou, ktorá by mala svojim výkonom prekonať PS4K (ktorá bude medzigeneráciou, zatiaľ čo Xbox bude úplne nová záležitosť). Výkon samotnej konzoly by mal byť dostatočne výkonný na to, aby utiahol hry z Oculus Rift. Spolupráca medzi MS a FB prebieha už teraz, v balení Oculusu Rift totiž nájdete xboxový gamepad.

Xbox TV

Kotaku ďalej tvrdí presne to, čo tvrdia aj naše zdroje, a to že Microsoft plánuje pravidelne upgradovať hardvér Xboxu podobne ako to robí napríklad Apple so svojimi MacBookmi. Viac o tom však v našom vlastnom článku s informáciami od našich ľudí. Nová éra Xboxu bude spätne aj predbežne kompatibilná s hrami, ktoré vzniknú aj po vydaní novej generácie.

Okrem toho plánuje Microsoft už na E3 predstaviť Xbox One Slim, ktorý bude až o 40% menší, než súčasný model a bude disponovať až 2TB diskom. Cena konzoly sa bude pohybovať zrejme na úrovni 400€. Zaujímavé tiež je, že MS plánuje všetky veľké exkluzivity priniesť aj na Windows 10, pričom hry, ktoré si hráči kúpia, sa budú dať hrať aj na PC aj na Xboxe. K takým hrám by malo patriť aj Halo, kde už túto jeseň vyjde Halo Wars 2.

Xbox One Prototypes

via Kotaku

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *