Crackdown 3 ako launch titul pre Xbox Scorpio?

Crackdown 3

Crackdown 3 bol opäť odložený. Mala to byť prvá hra, ktorá mala využívať silu cloudu, ale vyzerá to, že nič také sa nakoniec nekoná a hra bude launch titulom pre Xbox Scorpio. Možno. V princípe ide o to, že strielačka od otca série GTA bola odhalená ešte v roku 2013 a odvtedy sme o nej veľa nepočuli. Rovnako tak sme nepočuli odvtedy ani o sile cloudu a tak je celkom dosť možné, že sa Microsoft na túto víziu jednoducho vyprdol a radšej sa sústredí na to, aby hra vyzerala dokonale na hardvéri, aký ponúkne Xbox Scorpio. Ten v konečnom dôsledku ponúkne 6 TFLOPs výkon, čo je 4,5x viac, než koľko ponúka Xbox One. Tiež to je viac, než koľko výkonu mal našim Xboxom vypožičať cloud. Cloud mal našim konzolám ponúknuť „len“ trikrát viac výkonu.

Crackdown 3 však ani tento rok nevyjde a my ani tento rok neuvidíme tú spomínanú silu cloudu. Aaron Greenberg z MS vraví, že dôvod odkladu spočíva v lineupe hier, ktoré majú vyjsť koncom roka. Je ich veľa, vidíme tu napríklad ReCore, potom je tu Sea of Thieves, Dead Rising 4, State of Decay 2, Forza Horizon 3, nejaké tie indie záležitosti, Halo Wars 2, Gears 4… No skrátka, je toho veľa a je možné, že Crackdown 3 by tak nemal takú pozornosť, akú MS očakáva.

„Začali sme byť rozumnejší pri vydávaní titulov behom nasledujúceho roka; nevydáme ich všetky cez vianoce. Ľuďom je treba dať čas na to, aby si hry zahrali a aby mali peniaze na ďalšiu. Keď sa tak pozrieme na to, čo všetko vychádza vo vianočnej sezóne 2016, sme si istí, že nepotrebujeme ďalšiu AAA hru. Preto radšej tvorcom dáme viac času a vydáme ju niekedy v budúcom roku,“ povedal Greenberg.

Crackdown 3 bude patriť do programu Xbox Play Anywhere a ak si hru kúpite digitálne, budete si ju môcť zahrať aj na PC s Windows 10.

via Gamespot

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *