Hudba na pozadí? Zatiaľ nie

Xbox Background Music

Veľký 4-gigabajtový Summer Update už vychádza, daktorí z nás ho už majú na svojich konzolách a mnohí zrejme ostali prekvapení, že funkcia Background Music (ne)funguje. Pôvodne sa totiž zdalo, že počúvanie hudby na pozadí bude také jednoduché ako na Xboxe 360, že jednoducho vsuniete hudobné CD alebo USB a už len počúvate hudbu. Ale nie. Hudba na pozadí funguje len cez Pandoru. Streamovacia služba, ktorá má bližšie k rádiu ako k on-demand riešeniam ako je Spotify či Apple Music (tú by som na Xboxe bral všetkými desiatimi!), je dostupná len v USA a u nás je tým pádom celá možnosť počúvať svoju obľúbenú hudbu akurát tak na jeden čokoládový kopček zmrzliny.

Našťastie Microsoft vraví, že funkciu postupne rozšíri o podporu ďalších aplikácií, cez ktoré sa bude dať hudba počúvať. Teda Groove Music (je zvláštne, že MS dal prednosť Pandore pred vlastnou službou), mohlo by pribudnúť to Spotify a možno sem pribudne aj podpora OneDrive alebo defaultnej hudobnej appky v Xboxe. Veľká letná aktualizácia má 4GB.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *