Redstone 3 prinesie redesign systému na PC aj Xbox One

Windows 10 Redstone

Nedávno sa objavilo tvrdenie, že funkcia Snap, pozostatok z čias Windows 8, zmizne z Xboxu. Veľké zmeny sa však chystajú naprieč celým Windows 10.

Microsoft totiž podľa nových správ pracuje na rozhraní Metro 2.0, ktoré nesie kódové označenie Project NEON. Toto vynovené rozhranie má byť jednoduchšie a zároveň zjednotenejšie naprieč rôznymi zariadeniami, pre ktoré je Windows 10 dostupný. Vrátane Xbox One. Updatované rozhranie má obohatiť súčasný design o nové animácie, prechody a má potlačiť „statickosť“ súčasného prostredia. Zároveň má slúžiť ako nejaký most medzi tradičným desktopom a hologramom, kvôli snahe zjednotiť zážitok pri bežnom PC a pri HoloLens. Súčasťou tohto konceptu majú byť aj ovládacie prvky mimo okna aplikácie.

Rozhranie má byť vo vývoji už viac ako rok a Microsoft ho chce vydávať postupne. Prvé zmeny má priniesť update Redstone 3 na jeseň/podzim 2017. Členovia Windows Insider Programu však dostanú zmeny skôr, z pochopiteľných dôvodov. Vzhľadom k tomu, ako dlho je nové rozhranie vo vývoji, nie je vylúčené ani, že sa prvé náznaky objavia už v Redstone 2 update. Ten dostal názov Creators Update a zameriava sa primárne na kreatívnu prácu. Update vyjde už začiatkom budúceho roka. Najviac toho prinesie však aktualizácia Redstone 3, zatiaľ bez oficiálneho názvu. S príchodom Redstone 4 budú môcť nové rozhranie vo svojich Windows aplikáciách využiť aj vývojári.

Redstone 3 Xbox One Concept

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár