Crash Bandicoot môže doraziť aj na Xbox One

Crash Bandicoot N Sane Trilogy

Sony tento víkend organizovalo svoju PlayStation Experience konferenciu, na ktorej ukázali niekoľko noviniek. Mimo iného aj prvý gameplay z remastrovanej trilógie Crash Bandicoot, ktorá vychádza budúci rok na PS4.

Existuje tu však možnosť, že narozdiel od pôvodnej trilógie sa tento remaster dočká aj vydania pre Xbox One a možno aj na PC. Nasvedčuje tomu viacero skutočností. V prvom rade, práva na značku, ako aj na hry, vlastní Activision. A ten, ako vieme, ide po peniazoch. Takže obmedziť remaster len na jednu platformu by bolo hlúpe riešenie, keď z multiplatformoviek je väčší zisk. Takže o tom, akým smerom sa bude uberať séria Crash, už nerozhoduje Sony. To si mohlo len zaplatiť (časovú?) exkluzivitu pre PS4 na rok 2017.

V druhom rade, Sony nikde nespomína slovíčko exkluzivita. Nespomenulo sa pri oznámení hry na E3 a rovnako sa nespomenulo ani teraz pri gameplayoch a pri prvom traileri. Kým ostatné ohlásenia toho eventu, ako GT Sport alebo Knack 2, mali na začiatku nápis Only on PlayStation, trailer pre Crash Bandicoot N-Sane Trilogy začína čiernou obrazovkou. Z traileru sme sa dozvedeli, že hra vyjde v roku 2017 pre PlayStation 4, bez ďalších informácií. Medzi logom PS4 a Activison je potom ešte gigantická medzera, ktorá si priam koleduje o pridanie ešte jednoho loga.

Pri oznámení sa však na druhú stranu nepoužilo ani slovíčko „najprv“. Čo môže mať dve vysvetlenia. Activision a Sony možno ešte nemajú kompletne dohodnutú exkluzivitu a tak vydavateľ tak zatiaľ neodhalil detaily. Druhá možnosť je, že Sony jednoducho na svojom evente nechcelo počuť ani slovo o konkurencii, čomu sa vzhľadom k názvu PlayStation Experience, ani nečudujeme.

Ako to teda dopadne, ukáže až čas. Finálnym dôkazom o vydaní pre Xbox One by však mohlo byť vydanie krabicovej verzie, na ktorej nebude nápis „Only on PlayStation“.

EDIT 09.04.2017: Exkluzívne: Crash Bandicoot dorazí na Xbox One koncom roka

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *