Project Scorpio dotiahne vaše hry do dokonalosti aj na Full HD televízoroch

Doteraz vždy, keď padla reč na Project Scorpio, tak o ňom Microsoft hovoril ako o 4K konzole. Z toho by sa dalo vyčítať, že konzola bude vhodná len pre ľudí so 4K televízormi a že pre zvyšok tu bude Xbox One S, ktorý má 4K podporu len pre video.

Project Scorpio však bude dobrou voľbou aj pre hráčov, ktorí majú Full HD televízor. Podľa zdrojov blízkych MS by pritom malo Scorpio priniesť pri tomto rozlíšení rôzne výhody a vychytávky. Hneď prvá vec, ktorú Scorpio prinesie, je Shader Model 6. To ale nie je exkluzívna vlastnosť Scorpia. Keď konzola vyjde, Shader Model 6 bude podporovať aj Xbox One a Xbox One S, čo je dobrá správa pre vývojárov.

Xbox One Scorpio

Druhá veľká výhoda Projectu Scorpio pri Full HD televízoroch je, že hry pobežia v natívnom rozlíšení pri stabilnejšom alebo dokonca vyššom framerate. Na dnešnom Xbox One sú hry navrhnuté buď tak, aby bežali pri 900p alebo využívali dynamické rozlíšenie. To hry využívajú, keď je na scéne veľa objektov a hra má problém udržať si stabilný framerate. Project Scorpio má dostatok výkonu na to, aby hry bežali vo svojom natívnom rozlíšení a zachoval sa framerate. Dokonca na to nebude treba ani updatovať hru!

Project Scorpio

 

Nakoniec, Scorpio je navrhnuté tak, aby využívalo 4K textúry a prvky prispôsobené pre 4K televízory. Na Full HD televízoroch môže konzola uplatniť supersampling, čo znamená dokonalejšiu grafiku, hladšie objekty.. no skrátka antialiasing v plnej kráse, niečo, čo hry na klasickom Xbox One nevyužívajú kvôli tomu, že to výrazne zaťažuje hardvér. Preto sa vývojári radšej rozhodnú vynechať z hier AA a sústredia sa na ostatné grafické vylepšenia alebo dosiahnu vyhladzovanie hrán iným spôsobom.

Plný potenciál Projectu Scorpio však uvidíte len na 4K televízoroch – s tým treba počítať. Scorpio má tiež ponúknuť vstavaný 4K BluRay prehrávač (niečo, čo PS4 Pro nemá), ako aj HDMI 2.0a štandard s podporou Wide Color Gamut a HDR. Project Scorpio má tiež ponúknuť značné množstvo first- aj third-party hier v natívnom 4K rozlíšení.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *