Windows Vista definitívne skončí budúci mesiac

Windows Vista

Máte na výber: Buď dostanete všetky možné civilizačné choroby na svete alebo budete navždy uzavretí v jednej miestnosti s počítačom, na ktorom beží Windows Vista. Nevieme, čo z toho je horšie, ale vieme, že tento scenár už nehrozí. Microsoft totiž s Vistou nadobro skončil.

Microsoft sa po 10 rokoch rozhodol definitívne ukončiť podporu pre tento zázrak. Oznámil, že 11. apríla/dubna vydá definitívny, posledný update pre tento systém. Od toho dňa už nechá užívateľov napospas osudu, ktorý si sami vybrali. Len dodám, že tento systém dnes používa 0,78% pesimistov užívateľov. Záchrana však existuje, a to možnosť upgradovať na niečo novšie. Nostalgici môžu upgradovať na Windows 7, masochisti si prídu na svoje vo Windows 8 a ľudia, ktorí chcú konečne poriadny upgrade, môžu ísť na Windows 10.

„Užívatelia Windows Vista už nebudú viac dostávať bezpečnostné aktualizácie, hotfixy, bezplatnú ani platenú asistovanú podporu ani online technickú pomoc od Microsoftu. Microsoft poskytoval podporu pre Windows Vista posledných 10 rokov a pre našich hardvérových aj softvérových partnerov nastal čas investovať svoje zdroje do aktuálnejších technológii, takže môžeme ďalej prinášať skvelé nové zážitky,“ povedal Microsoft v tlačovej správe.

Tak ešte naposledy:

BSOD

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *