Phantom Dust vychádza dnes a bude zadarmo!

Phantom Dust

Že Microsoft miluje Phantom Dust, asi ani netreba hovoriť. Videli sme to niekoľkokrát v diskusiách a vidíme to aj dnes na nečakanom exkluzívnom vydaní.

Microsoft len tak, zrazu oznámil, že hra bude o pár hodín dostupná v Store, dostupná pre Windows 10 a Xbox One s podporou Play Anywhere. Čerešničkou na torte celému oznámeniu bolo, že hra vyjde úplne zadarmo! Microsoft však bude na niečom predsa len zarábať, Phantom Dust bude mať mikrotransakcie a DLC karty, keďže ide zčasti o kartovú hru.

O Phantom Dust vlastne ani nemôžeme povedať, že by to bol remaster. Je to skôr modifikovaný port, keďže engine hry bol navrhnutý priamo na pôvodný Xbox, kde hra vtedy vyšla. Pôvodne však Microsoft plánoval úplne nový diel, reboot, no ten nakoniec zrušil kvôli nedostatočnej kvalite. Miesto toho bol budget vyčlenený na potichu vyvíjaný port pôvodnej hry. Takto môže zároveň Microsoft sledovať, či sa preportované značky uchytia a podľa toho vie v budúcnosti priniesť úplne nové pokračovania.

Hra tiež podporuje 4K rozlíšenie na PC a Projecte Scorpio.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *