Age of Empires sa vracia na Windows 10 s podporou 4K 60fps!

Age of Empires Definitive Edition

Hovorilo sa, že možno uvidíme Age of Empires. Uvideli sme! Microsoft dnes v noci potichu predstavil remaster Age of Empires: Definitive Edition, ktorý vyjde exkluzívne na Windows 10.

Hra bude dostupná len cez Windows Store a ponúkne viacero noviniek. V prvom rade sa zmena dotkla grafiky. Nie je to síce taký remaster ako pri Final Fantasy VII, ale len mierne vylepšenie, vďaka ktorému sa bude dať na túto klasiku pozerať aj v roku 2017. Spolu s týmto vylepšením pribudne podpora pre vyššie rozlíšenia a hra dokonca pobeží v 4K 60fps. Remastrovaný bol aj zvuk vrátane soundtracku.

Nakoniec je tu zapracovaný Xbox Live, ktorý slúži na online multiplayer a zrejme aj achievementy. A keď tak pozerám trailer, tak mám pocit, že pribudnú aj nejaké nové kampane. Viac o hre by sme mali počuť na Gamescome 2017. Hra vychádza exkluzívne na Windows 10, čo bol dôvod, prečo sme ju nevideli na včerajšej E3 konferencii. Je skrátka navrhnutá pre klávesnicu a myš a s nimi sa zatiaľ hry na Xboxe nedajú hrať.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    toto by si zaslúžilo ísť na xboxoneX.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *