Phil Spencer reaguje na výhovorku Sony o cross-platform multiplayeri

Jednou z tém, ktoré sa v posledných dňoch riešia, bolo rozhodnutie Sony zamedziť cross-platform multiplayeru v Rocket League a Minecrafte. Toto rozhodnutie Sony pritom pobúrilo časť hráčov PS4 a najnovšie sa k veci vyjadril aj šéf Xboxu.

Phil Spencer povedal, že nechápe argument Sony a pýta sa, prečo jeho marketingový boss použil práve takúto odpoveď. Jim Ryan totiž povedal, že Sony chce udržať hráčov Minecraftu na PS4 v bezpečí a nechce ich vystaviť riziku, ktorý môže vychádzať z vonka.

Zároveň ho trochu nahnevalo, že Sony týmto tvrdením nepriamo označilo Microsoft za firmu, ktorá na svojich hráčov nedbá. Paradoxne je to Microsoft, kto svojimi službami a prístupom k zákazníkovi exceluje v porovnaní so Sony.

„Úprimne, naše rodičovské obmedzenia na Xbox Live a čokoľvek iné, čo sme spravili, ukazuje, že bezpečnosť na našej platforme pokladáme za neuveriteľne dôležitú,“ doplnil Spencer. Pri pohľade na ponuku hier pre Nintendo Switch môžeme skonštatovať, že má rovnaké záujmy ako divízia Xbox.

Spencer však aj napriek týmto výrokom nechce trestať hráčov PS4. Dvere do sveta crossplay multiplayeru ostanú pre Sony naďalej otvorené: „Dúfam, že sa k nám tiež pridajú, pretože si myslím, že to je skvelá vec pre hráčov.“

via Videogamer.com

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *