Minecraft čoskoro stratí možnosť presunu savu z PS3 na PS4

Minecraft na starých konzolách skončil pred 2 rokmi s vydaním Aquatic updatu, ale niektoré funkcie fungovali úspešne až doteraz. Napríklad možnosť presunu savov z PS3/PS Vita verzie na PS4. Táto možnosť však bude čoskoro vypnutá.

Mojang informoval, že hráči PS3 a PS Vita verzií Minecraftu majú už len pár dní na to, aby mohli konvertovať svoje mapy do PS4 verzie. Táto možnosť je funkčná len do 15. apríla/dubna, po tomto dátume už nebude možné svoje savy upgradovať. Podmienkou je samozrejme aj to, aby hráči mali PS4 verziu hry, nech už ju kúpili kedykoľvek.

Zaujímavosťou je aj, že Minecraft patril medzi tituly s cross-buy podporou. Znamená to, že ak si hráč kúpil PS3 verziu hry, mohol si ju celkom zadarmo zaobstarať aj na PlayStation Vita. Je to vlastne jediný prípad, kedy to Mojang umožňuje, keďže Minecraft, a ani Minecraft Dungeons, nepodporujú Play Anywhere (možnosť vlastniť hru súčasne pre PC a Xbox One). Minecraft bol dokonca jednou z najpredávanejších hier pre PlayStation Vita, a možno aj to bol dôvod, prečo sa Sony a Microsoft spojili pri limitovanej edícii PlayStation Vita, ktorú môžete vidieť nižšie.

Mojang a 4J Studios vydali posledný update pre Minecraft na starých konzolách v roku 2018. Šlo o Aquatic Update, ktorý priniesol život do vôd v obľúbenom kockatom svete. Nezahŕňa to len ryby, ale aj rastliny a náročných aj menej náročných mobov. Aktualizácia bola poslednou nielen pre PS3 a PS Vita, ale aj pre Xbox 360 a Wii U. Dôvodom bolo, že hráči na týchto konzolách tvorili už menej ako 5% celej komunity. V minulosti bola tiež nečakane ukončená podpora pre Apple TV verziu.

Hra je naďalej aktívne podporovaná na Xbox One, Windows 10, PS4, Nintende Switch, Androide, iOS a Gear VR.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *