Phil Spencer hovorí o oživení starých Xbox značiek

MechWarrior 5 MechAssault
MechWarrior 5: Mercenaries

Dlhý rozhovor Phila Spencera v podcaste IGN Unlocked priniesol svoje ovocie. Okrem toho, že tu šéf Xboxu definitívne pochoval Scalebound, dozvedeli sme sa aj o možnosti oživenia niektorých starých značiek.

A tým máme na mysli naozaj, naozaj staré značky. Tie, ktoré boli exkluzívne dostupné ešte pre prvý Xbox a vďaka spätnej kompatibilite sú hrateľné aj na Xboxe 360, Xbox One a Xbox Series X dodnes. Povedal tiež, že jednou z hier, ktorú chce rozhodne oživiť, je MechAssault.

Phil Spencer a celkovo Microsoft má v láske mecha-akcie. Viac než dostatočným dôkazom toho môže byť fakt, že si spoločnosť zabezpečila exkluzívny Titanfall pre Xbox 360, Xbox One a PC. Preto nebude prekvapením, ak sa Xbox Series X dočká exkluzívneho rebootu MechAssault série. Ďalšími zaujímavými sériami, ktoré podľa Spencera stoja za zmienku, sú Crimson Skies a Shadowrun. Ten bol dokonca prvou hrou s podporou cross-play medzi Xbox 360 a Windows Vista.

Mech, to je jasné. Myslím si že z právneho hľadiska je tam veľa neporiadku, keďže na tých hrách pracujú aj iní ľudia, ale mám na mysli MechAssault. Značky, ktoré vytvoril Jordan Weisman, teda Crimson Skies, Shadowrun a Mech, sú naozaj hlboké, s naozaj hlbokými príbehmi a postavami, s ktorými sa viete vyhrať a myslím si, že by bolo naozaj skvelé, kebyže sme s tým mohli niekedy niečo urobiť. Samozrejme je to niečo, na čom teraz nepracujeme a nechcem tým nič naznačovať, ale aj tak to bola jednoduchá otázka, lebo rád by som vrátil späť tú možnosť meniť svoju rolu z veliteľa na vojaka a následne na útočníka. Je to úžasne bohaté miesto, kde sa toho dá veľa spraviť. Možno sa jedného dňa právne otázky vyriešia v náš prospech.

Phil Spencer na otázku, akú značku by rád oživil (IGN Unlocked)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 10. apríla 2020

    […] Aby toho nebolo málo, špekuluje sa, že Playground Games, tvorcovia Forzy Horizon, pracujú na reboote série Fable. Takisto sa objavujú už nejaký čas špekulácie, že Rare chystá reboot Perfect Dark, Phil Spencer zas vraví, že by rád videl značku MechAssault. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *