Take-Two spolupracuje s indie vývojármi na veľkých AAA projektoch

Take-Two

Dnes sa ešte stále hovorí, že indie hry sú arkádovky alebo pixel-arty od malých štúdií, ktoré skúsili svoje šťastie cez Kickstarter. Lenže to nie je tak celkom pravda a medzi indie vývojárov sa radia aj štúdiá s veľkými skúsenosťami s vývojom hier. Napríklad kolektív Dana Vávru alebo tvorcovia HITMAN-a sú tiež indie.

Niet preto divu, že si indie vývojárov všímajú aj väčší vydavatelia, ktorí sú ochotní podporiť ich vývoj alebo dokonca si vziať tieto štúdiá pod svoje krídla. V posledných rokoch sa rozbehli programy ako ID@Xbox alebo EA Originals, kedy sa vývojári spoľahnú na podporu zo strany veľkého vydavateľa. Podobným smerom sa uberá aj Take-Two, ktoré však na to ide svojim zaužívaným štýlom.

ID@Xbox

Take-Two totiž začalo spolupracovať s nezávislými štúdiami na početných AAA tituloch. Neodhalili konkrétne detaily, ale všetko naznačuje tomu, že Take-Two, ktoré dáva prednosť kvalite pred kvantitou, chce mať pod svojimi krídlami skutočne veľké projekty. Teoreticky by k nim mohli patriť aj IO Interactive, ktorí hľadali možného vydavateľa, no zatiaľ nepadlo slovo o tom, či sa to podarilo alebo nie. Iba vieme, že štúdio je teraz na voľnej nohe.

Unravel patrí k indie titulom, ktoré si pod svoje krídla vzali veľkí vydavatelia. V tomto prípade EA.

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *