Games with Gold na august/srpen prinášajú prekvapenia

Games with Gold August 2017

Po mesiaci, ktorý hráči prijali ako slabší, nás znovu čaká pekné obdobie. V auguste/srpnu totiž môžu hráči na Xbox One očakávať aj jednu kuriozitu s plánovanou podporou Play Anywhere.

Už od začiatku mesiaca bude totiž k dispozícii zadarmo na stiahnutie Slime Rancher, ktorý je momentálne len v Game Preview programe, no už teraz má prisľúbené viaceré funkcie, ktoré prídu neskôr. Hráči však na titule s launch exkluzivitou na Xbox One ušetria 20€, na druhú stranu ich čakajú celkom výnimočné zážitky. Na istej planéte sa totiž staráte o živý sliz alias slajmíkov, budujete si „farmu“ a chováte ich, kŕmite ich, budujete ohrádky a tak ďalej. Prípadne bojujete proti zlým Tarrom, ktorí sú vlastne slajmíci, ktorí ostali zanedbaní. Hra vychádza 1. augusta/srpna na Xbox One.

Už 16. augusta/srpna potom bude k dispozícii hra z pohľadu z boku, zato však so špičkovou fyzikou motorky – Trials Fusion od Ubisoftu. Tak nejak pekný darček a zároveň akési dodržanie „tradície“ z tohto mesiaca. Aj tento mesiac sme totiž dostali od Ubisoftu hru Grow Up, ktorá je stiahnuteľná ešte do konca mesiaca. S precíznou fyzikou tiež Trials prinášajú kopu chytľavého gameplayu a zábavy.

V rámci spätnej kompatibility potom môžu hráči na Xbox 360 a automaticky aj na One očakávať hneď dve špeciality: V prvej polovici mesiaca bude dostupná Bayonetta od Platinum Games, tvorcov zrušeného Scalebound. Hra sa radí medzi najlepšie z minulej generácie a len nedávno vyšla na PC, čo je možno dôvod, prečo ju teraz máme zadarmo. Alebo je to možno preto, že sa chce Hideki Kamiya zavďačiť xboxerom, keď to už s tým Scaleboundom nevyšlo. Každopádne ide o akčný zážitok plný kúziel a bojovania so zbraňami a príbehom.

No a nakoniec v druhej polovici mesiaca je dostupný Red Faction: Armageddon. Hra odohrávajúca sa na Marse, kde môžete čakať kvalitnú deštrukciu (v Guerille možno rozmlátiť stavbárskym kladivom celé budovy) a jedinečným plyšovým poníkom so schopnosťou prdieť rakety. Je treba dodať niečo viac?

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. poko píše:

    Ked uz pisem clanok po slovensky tak aspom august/srpen dam slovensky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *