Novinárka The Verge obviňuje Naughty Dog zo sexuálneho obťažovania

Naughty Dog, štúdio známe pre svoje PS4 exkluzivity, je namočené v ďalšej sexuálnej kauze. Kým pred týždňom sa na nevhodné správanie osôb zo štúdia sťažoval jeden z bývalých zamestnancov, teraz sa na sexizmus v štúdiu sťažuje bývalá novinárka serveru Polygon, Megan Farokhmanes.

Novinárka dnes pracuje pre The Verge a na Twitteri prehlásila, že pri návšteve štúdia Naughty Dog čelila nevhodným sexuálnym narážkam. Prakticky hneď po tom, ako sa predstavila v štúdiu ako reportérka, dostala od istého vývojára otázku, či „šuká svoje zdroje tak ako to robia v House of Cards“, známom politickom seriáli od Netflixu. Ide už o druhý prípad sexizmu v známom štúdiu, ktoré stojí za titulmi ako Uncharted, Crash Bandicoot alebo The Last of Us. Prvý prípad pochádza z minulého týždňa, kedy sa proti praktikám v štúdiu vyjadril jeho bývalý pracovník David Ballard. Ten prehlásil, že ho istý vedúci (alebo vedúca?) obťažuje, a keď to nahlásil personálnemu oddeleniu Sony, dostal 24-hodinovú výpoveď.

 

Naughty Dog povedal, že ani voči tomuto incidentu sa nenašli žiadne dôkazy.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *