Assassin’s Creed Origins na PS4 nepodporuje HDR kvôli Xbox One X

Assassin's Creed Origins Xbox One X
Už krátko po E3 sa Sony vyjadrilo, že fanúšikovia Xbox One X si nemajú robiť priveľké nádeje, pretože sa vývojári prispôsobia vždy tomu najslabšiemu článku – v tomto prípade PS4 Pro. Skutočnosť sa ale má trochu inak, pretože hráči PS4 nemajú v Assassin’s Creed Origins sľubovanú podporu HDR.

Dôvodom je, že Xbox One X ešte nevyšiel a Ubisoft čaká na vydanie tejto konzoly. Práve ona má potvrdenú podporu 4K HDR na vrcholnej úrovni. Hra bola totiž navrhnutá tak, aby bežala v 3840 x 2160 vždy, keď je to možné, a aby sa rozlíšenie znížilo len v prípade nutnosti. V tom prípade by konzola prešla na checkerboarding techniku, ktorá by vytvárala ilúziu 4K obrazu podobným spôsobom, ako to robí PS4 Pro. Má to však jeden zásadný rozdiel. Kým na PS4 Pro hra využíva checkerboarding po celý čas, na Xboxe ho využije len v prípade nutnosti.

Ďalším problémom je potom už to, čo som spomínal vyššie – a síce, že hra má potvrdenú podporu HDR aj na PS4 Pro, ale reálne ju nemá. Ubisoft však potvrdil, že je na ceste a oficiálny HDR patch pre PS4 Pro, ako aj 4K HDR patch pre Xbox One X, vychádza 6. novembra/listopadu 2017.

Assassin's Creed Origins

Hra vyzerá úchvatne už na základnom Xbox One

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *