Project CARS 2 dostane dodatočné vylepšenia pre Xbox One X

Project CARS 2
Project CARS 2 malo už krátko po E3 potvrdenú podporu Xbox One X a vývojári dodržali sľub. Keď konzola vyšla, hra obdržala vyššie rozlíšenie. Lenže vývojári sľubovali niečo viac.

Len nedávno sa prišlo na to, že Project CARS 2 vlastne okrem vyššieho rozlíšenia neponúka žiadne výrazné upgrady oproti PS4 Pro verzii, hoci to vývojári sľubovali. Vlastne jediný rozdiel bol v tom, že zatiaľ čo na PS4 Pro hra bežala medzi 1152p až 1440p, na Xbox One sa rozlíšenie pohybovalo medzi 1440p a 1620p. O to zaujímavejšia bola správa, že čerstvo vydané demo Project CARS 2 ponúka viaceré grafické možnosti oproti plnej verzii hry. A tak sa naskytla otázka, či je to náznak chystaných zmien alebo len štúdio ťahá za nos potenciálnych zákazníkov.

Našťastie, Slightly Mad Studios potvrdili možnosť číslo 1. Pre Eurogamer potvrdili, že štúdio chystá dodatočné vylepšenia pre svoju hru, ktoré nestihli dokončiť pred vydaním konzoly. A tak prídu zmeny s oneskorením, no budú stáť za to. Na výber bude režim Rozlíšenie, v ktorom sa výkon využije na dosiahnutie najvyššieho možného rozlíšenia – v tomto prípade 1620p. Druhou možnosťou bude režim vylepšenej grafiky. Na Xbox One X sa rozlíšenie pohybuje opäť medzi 1440p až 1620p, pribudnú však vyššie grafické detaily a dokonca, oproti PS4 Pro, kvalitnejšie LOD modely a tiene.

Tretí režim sa zameriava na framerate. V ňom si dáva hra za cieľ udržať stabilných 60fps bez ohľadu na rozlíšenie. Po väčšinu času hra v tomto režime beží vo Full HD, ale podarilo sa jej dosiahnuť 1620p rozlíšenie dostupné v oboch predošlých módoch. Ako už zistilo DigitalFoundry, tak v tomto režime je framerate naozaj stabilný a neohrozí ho ani počasie, ktoré spôsobovalo problémy v ostatných režimoch – tam klesal framerate k 55fps a sprevádzal ho tearing obrazu.

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *