Microsoft oznámil dátum vydania Age of Empires: Definitive Edition

Age of Empires Definitive Edition
Pôvodne sme si mali túto klasiku zahrať minulý rok, veci sa ale trochu skomplikovali a Age of Empires: Definitive Edition je prvou first-party exkluzivitou roka.

Remastrovaná klasika bola odložená hlavne preto, aby ju vývojári vyladili a vylepšili na základe spätnej väzby od testerov. Časť zmien by sa mala týkať hlavne onlinovej časti hry, ktorá bola prerobená pre moderné rozhrania, vďaka čomu okrem klasického LAN multiplayeru podporuje aj multiplayer cez Xbox Live. S integráciou microsofťáckej hernej služby pribudlo aj všetko ďalšie, čo s ňou súvisí, teda synchronizácia savov, leaderboards a očakávať by sme mali aj achievementy s celkovou hodnotou 1000(G).

Definitívna edícia Age of Empires prináša aj kopu ďalších vylepšení. Pokiaľ si odmyslíme prerobenú grafiku a 4K rozlíšenie, tak hra dostala nanovo nahraný orchestrálny soundtrack a komentáre v kampani. Cennou novinkou sú možnosti zoomu, vylepšená umelá inteligencia, technologický strom a zvýšený limit populácie. Že je súčasťou remastru aj obsah z datadisku Rise of Rome a map editor, zrejme ani netreba spomínať.

Hra vychádza vo Windows Store 20. februára/února, predobjednať sa dá už teraz. Okrem nej sú v príprave remastre Age of Empires 2 a 3 pre Windows 10, ako aj úplne nové pokračovanie – Age of Empires 4. Vyvíja ho Creative Assembly a viac o ňom budeme počuť zrejme už tento rok na E3. A možno aj skôr.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *