Take-Two o úspechu GTA Online: Nie je to o peniazoch

GTA Online FAFF art
„Peniaze nie sú všetko,“ hovorí známe moderné príslovie. Je však ironické, keď ho použije firma, ktorá z hráčov pravidelne dojí desiatky dolárov preto, aby si mohli reálne užiť GTA Online.

Take-Two totiž vo štvrťročnej správe uviedlo, že titul od Rockstaru, vydaný v roku 2013 na Xbox 360, o rok neskôr na Xbox One a v roku 2015 na PC, predal už 90 miliónov kusov. Len počas uplynulých Vianoc predali zhruba 5 miliónov kusov a zároveň k tomu Take-Two doplnilo, že GTA Online je ziskovejšie, než kedy predtým aj vďaka expanzii Doomsday Heist. Tá im totiž zarobila od svojho vydania zhruba 11,9 milióna dolárov čistého zisku. Ďakovať za to môžu aj Trumpovej daňovej reforme.

Take-Two však celkom ironicky na margo veci povedalo, že úspech GTA Online je zapríčinený aj tým, že sa Rockstar orientuje na hráčov a nie na zisk. Pokiaľ si teda odmyslíme kvantum mikrotransakcií a negatívne recenzie na stránke hry na Xbox Store. Taktiež prichádza jedna potešujúca správa – je zrejmé, že aktuálny dátum vydania Red Dead Redemption 2 je už pevný.

GTA Online Reviews

via SectorBusiness Insider

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *