Microsoft založil nový tím Gaming Cloud

Microsoft Azure
Iba pár dní po tom, ako sa Phil Spencer vyjadril o plánoch Microsoftu s cloud gamingom, sa objavujú informácie o založení nového tímu Xbox Gaming Cloud.

Tím bude mať na starosti jednu vec – presvedčiť partnerov z herného priemyslu, aby vo svojich hrách využívali platformu Azure. Túto platformu už dnes využíva niekoľko hier, medzi ktorými nájdeme napríklad Rainbow Six: Siege alebo PUBG. Vďaka dedikovanému tímu by sa však tento zoznam mohol onedlho rozrásť, čo by malo pre Microsoft nespornú výhodu.

Spoločnosť sa dnes venuje intenzívne cloudovému biznisu a pretože začína mať herný cloud čoraz väčšie využitie, tak aj služby ušité na mieru herným vývojárom môžu znamenať, že by Microsoft zarábal práve na hernom cloude. Súvisí s tým aj nedávna investícia do PlayFab, firmy, ktorá poskytuje backend riešenia pre cloudové hry. Samotný tím povedie veterán Kareem Choudhry, ktorý pracuje v Microsofte už 20 rokov.

Rainbow Six Siege

via Bloomberg

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Martinedo píše:

    V tomto existuje buducnost… high-end hry na low-end zariadeniach.. to snad prilaka vela investorov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *